عین اللهی اعلام كرد؛

پیشرفت های ایران در واکسن سازی چشم گیر است

پیشرفت های ایران در واکسن سازی چشم گیر است به گزارش روان ما وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه پیشرفت های ایران در واکسن سازی چشم گیر است، اظهار داشت: برکت از کم عارضه ترین واکسن ها است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مرکز جامع خدمات سلامت شبانه روزی شهرستان کهک، عنوان کرد: هفته قبل از مجموعه واکسن سازی برکت بازدید کردیم که فوق العاده بود. پیشرفت های ایران فقط محدود به صنایع دفاعی و موشکی نیست بلکه در بسیاری از زمینه ها همچون واکسن سازی بخصوص واکسن کرونا، پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته ایم.
وی اضافه کرد: در بازدیدی که از مجموعه واکسن سازی برکت داشتیم، دستگاههای بسیار پیشرفته ای که شاید در خیلی از کشورها وجود ندارد، در آن مجموعه با رعایت استانداردهای بین المللی، کار می کرد.
عین اللهی اظهار داشت: واکسن های داخلی بخصوص برکت، یکی از کم عارضه ترین و بهترین واکسن های دنیا است. در بعضی از واکسن ها، عوارض مشاهده شده اما واکسن های ایرانی، کمترین عارضه را داشته اند و نتیجه آن برای همگان قابل مشاهده می باشد. هم اکنون بسیاری از کشورها گرفتار موج جدید بیماری هستند اما در ایران با واکسیناسیون بسیار خوبی که انجام شد، وضعیت مناسبی وجود دارد.
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با عنایت به سفرهای استانی رئیس جمهور، افتخار داریم که در مناطق مختلف کشور حضور پیدا نماییم.
وی افزود: خوشبختانه بیمارستان های بسیار مجهزی با رشته های تخصصی در قم وجود دارد و قم، درگاهی برای بسیاری از مناطق کشور است و تردد و سفرهای زیادی در قم انجام می شود که احتمال تصادفات و بیماری ها افزایش می یابد. ازاین رو قم برای ما، خیلی مهم می باشد و کارهای خوبی هم در قم انجام شده و همه متخصص ها در قم، فعالیت دارند.
عین اللهی تصریح کرد: کهک اخیرا شهرستان شده و مشکلات و کمبودهای بهداشتی و درمانی در این منطقه وجود دارد که پیگیری می شود، در مناطق شهری و روستایی، وجود بهورزان نقطه قوت نظام سلامت است.
وی افزود: بهورزان، نیروهای خیلی خوب و ارزشمندی هستند که نقش پزشک خانواده را ایفا می کنند و در شهرهای بزرگ، این مشکل وجود دارد که امکان دارد مردم رجوع نکنند اما بهورزان پیگیری زیادی برای افراد زیر پوشش خود بخصوص مادران آبستن و کودکان دارند و امیدواریم چنین سیستمی در شهرهای بزرگ هم اجرایی شود.


منبع:

1400/10/12
22:43:09
5.0 / 5
141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی