مدیركل اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت:

وضعیت خوبی در گردشگری سلامت نداریم

وضعیت خوبی در گردشگری سلامت نداریم به گزارش روان ما مشهد ـ مدیرکل اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: در حوزه گردشگری سلامت وضعیت خوبی نداریم اما برخی ظرفیت ها می تواند رونق بخش این عرصه باشد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، حبیب ملک پور قبل از ظهر چهارشنبه در کنفرانس ملی مدیریت گردشگری و خدمات سلامت بین الملل که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه گردشگری سلامت حوزه ای با ظرفیت گسترده است که باید از آن حداکثر استفاده شود، اظهار نمود: برای تحقق این امر، وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی باید نهایت همکاری و تعامل را داشته باشند.
وی با بیان اینکه باید نرم افزار ویژه جذب و پذیرش ورود و خروج، هتلینگ و درمان توریست سلامت در کشور ایجاد شود، افزود: به دنبال ایجاد رضایت مندی حداکثری در عرضه خدمات بهداشتی و درمانی به گردشگران ایرانی و غیرایرانی حوزه سلامت هستیم.
مدیرکل اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به اینکه وضعیت خوبی در گردشگری سلامت نداریم، تصریح کرد: بیشترین موارد خدمات گیرنده در زمینه گردشگری سلامت در حوزه زنان و زایمان است چونکه ایران در این تخصص در سطح دنیا از جایگاه خوبی برخوردار می باشد.
وی با بیان اینکه توجه به برخی موضوعات و ظرفیت ها می تواند به رونق بخشی گردشگری سلامت کشور کمک نماید، اظهار داشت: توانایی کشور در حوزه زنان و زایمان سبب شده میل و رغبت گردشگران سلامت برای انجام زایمان هایشان در ایران بالا باشد.
ملک پور اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه چهارم کشور در حوزه جذب توریست سلامت در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار دارد.
وی، امنیت بالا، جاذبه های گردشگری متنوع، عرضه خدمات گردشگری با پایین ترین نرخ ارزی در دنیا، داشتن پزشکان نخبه و فعالیت مراکز درمانی خوب در کشور را نقاط قوت گردشگری سلامت جمهوری اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: در موضوع هایی همچون بازاریابی، آگاهی کشورهای هدف از امکانات، هم گرایی، روابط برون سازمانی، حضور در رویدادهای بین المللی، زیرساخت های الکترونیکی جامع و مناسب گردشگری سلامت، تعریف درست برای افزایش جذب اعتبارات از راه گردشگران سلامت، نظارت، برخورد با دلالان حوزه سلامت، آموزش درست و به روز و داشتن نظام مشترک و یکنواخت قیمت گذاری، نقاط ضعف کشور در حوزه گردشگری سلامت است.
مدیرکل اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیمارستان ها باید با تبلیغ درست، تسهیل گر جذب توریست سلامت باشند، ابراز کرد: در حد توان مسیرهای پیشرفت و توسعه در همه عرصه ها همچون گردشگری سلامت را فراهم می نماییم.
وی افزود: در رأس همه خطوط قرمز عرصه گردشگری سلامت، حفظ آبروی نظام سلامت کشور است تا در راه بالندگی این عرصه بیشتر از پیش تلاش شود.


منبع:

1400/10/13
10:05:43
5.0 / 5
128
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی