معاون سازمان بیمه سلامت ایران اعلام كرد

تسهیلات بیمه سلامت برای زوجین نابارور

تسهیلات بیمه سلامت برای زوجین نابارور معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده جهت درمان ناباروری و پوشش بیمه ای آن، اظهار داشت: افرادی که از شروع سال یک هزار و چهارصد خدمات ناباروری دریافت نمودند، می توانند تحت عنوان خسارت متفرقه و با ارائه اسناد مثبته هزینه های پرداخت شده از جیب را دریافت نمایند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، مهدی رضایی اظهار داشت: برمبنای قانون بیمه همگانی، همه مراکز ارائه دهنده خدمت موظف به قرارداد با بیمه های پایه هستند، تا بیمه شدگان بتوانند خدمات بیمه ای دریافت نمایند، پس امیدواریم این قانون مورد توجه مراکز ارائه دهنده خدمت قرار گیرد؛ البته در طول سالهای قبل به سبب وجود برخی مشکلات متقابل اجرای قانون با محدودیت هایی همراه بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه در طول یکسال گذشته تمامی موانع از میان برداشته شده و سازمان بیمه سلامت چه از لحاظ عقد قرار داد و چه منابع اعتباری آمادگی دارد برای درمان خدمات ناباروری زوجین تسهیلات لازم را در اختیار بگذارد پس انتظار می رود که مراکز بیشتری طرف قرارداد بیمه سلامت قرار گیرند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اشاره کرد: برای درمان ناباروری مراکز ارائه دهنده خدمات تخصصی فعالیت می نمایند که از 45 مرکز حدود 13 مرکز طرف قرارداد بیمه سلامت هستند، البته خدمات ناباروری به شکلی است که علاوه بر مراکز تخصصی سایر مراکز فعال در عرصه خدمات تشخیصی و درمانی مجاز هم این خدمات را بصورت پراکنده ارائه می دهند، پس با لحاظ این مساله حدود 213 مرکز ارائه خدمات تشخیص و درمانی نیز طرف قرار داد بیمه سلامت محسوب شده و خدمات ناباروری را در اختیار زوجین نابارور قرار می دهند.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، رضایی اظهارداشت: افرادی که از شروع سال 1400 نیز خدمات ناباروری دریافت نمودند، می توانند تحت عنوان خسارت متفرقه و با ارائه اسناد مثبته هزینه های پرداخت شده از جیب را دریافت نمایند. برای سال جاری حدود 700 میلیارد تومان به بیمه سلامت برای درمان ناباروری و حدود 300 میلیارد تومان به وزارت بهداشت اختصاص پیدا کرده تا میان سازمان های بیمه گر توزیع شود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اشاره کرد: این مبادرت به رشد جمعیت، کاهش پرداختی از جیب مردم و دسترسی عادلانه به خدمات ناباروری کمک می نماید.1400/10/15
20:40:11
5.0 / 5
90
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی