ابداع جدید محققان؛

عدم ضرورت استفاده از شیمی درمانی برای بهبود سرطان

عدم ضرورت استفاده از شیمی درمانی برای بهبود سرطان شیمی درمانی با بهره گیری از اشعه و داروهای دیگر که عوارض جانبی زیادی دارند و سیستم ایمنی را تحریک می کنند، موجب درد شدید و واکنش آلرژیک در افراد می شود.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، تیمی متشکل از ۱۱ دانشمند از کلینیک کلیولند ایالات متحده و محققی از دانشگاه الله آباد هند راهی یافته اند که در آن شیمی درمانی و پرتودرمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی مورد نیاز نخواهد بود.
این تحقیق حائز اهمیت می باشد چونکه نوید درمانی را می دهد که با بهره گیری از آن بیماران سرطانی از عوارض جانبی شیمی درمانی و پرتودرمانی نجات می یابند.
پس از آزمایش موفقیت آمیز آن بر روی موش ها، حالا تلاش ها برای اعمال آن بر روی بدن انسان شروع شده است.
«یانگ لی»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «این مطالعه ممکنست به بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند، آرامش خیال دهد. شیمی درمانی از پرتو درمانی و سایر داروهایی استفاده می نماید که عوارض جانبی زیادی داشته و سیستم ایمنی را تحریک می کند که موجب درد شدید و واکنش آلرژیک می شود.»
به گفته این دانشمندان، «ما جایگزینی برای شیمی درمانی و داروها در درمان سرطان اختراع کرده ام که در طول درمان سرطان به سلول های طبیعی و سلول های سرطانی لطمه نمی رساند. این آزمایش موفق توسط تیمی متشکل از ۱۱ دانشمند در کلینیک کلیولند انجام شد. تیم تحقیق در حین آزمایش روی موش، بیحسی خودرا به موش ها تزریق کرد تا miR-۲۱ را بی اثر کند.»
به دنبال آن مشخص شد که تومور تشکیل شده در بدن موش به تدریج کوچک تر شده و تعدادی از تومورها بطور کامل ناپدید شدند.
این آزمایش به مدت یک سال در آمریکا ادامه یافت. با این وجود، هنوز روی بدن انسان استفاده نشده است.
این گروه درحال کار بر روی سایر مکانیسم های مرگ سلولی برنامه ریزی شده، میکروRNA ها و درمان سلول های T آنتی ژن شیمیایی برای مقابله با سرطان زایی در مدل موش است.


منبع:

1400/10/16
19:39:09
5.0 / 5
99
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی