ایتالیا، واکسن کرونا را برای افراد بالای 50 سال الزامی کرد

ایتالیا، واکسن کرونا را برای افراد بالای 50 سال الزامی کرد در حالیکه دولت ایتالیا اعلام نموده که واکسیناسیون ضد کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال شامل شهروندان ایتالیایی و اتباع خارجی مقیم این کشور الزامی است اما این اجبار در این کشور بحث برانگیز شده و منتقدانی داشته است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، اپوزیسیون ایتالیا الزامی کردن واکسیناسیون برای افراد ۵۰ سال را مغایر با حقوق شهروندی می داند با این وجود دولت این کشور تاکید دارد که تنها در این شرایط میتوان ادامه فعالیت مدارس و شرکت ها را مجاز دانست و از فشار مضاعف بر نظام بهداشتی پیشگیری کرد.
همینطور عرضه گواهی هایی چون "واکسینه شده، بهبود یافته یا تست شده" برای حضور در محل کار و متناسب با شرایط و حساسیت هر شغل الزامی خواهد بود.
پرسنل دانشگاه ها هم مشمول این واکسیناسیون الزامی هستند. پیش از این واکسیناسیون الزامی در مدارس ایتالیا اجرا شده بود.
الان در مدارس دبستانی ایتالیا اصل بر این است که در صورت مشاهده دو دانش آموز مبتلا به کرونا در یک کلاس، تمام شاگردان کلاس برای مدت ده روز باید در خانه مانده و از راه یادگیری از راه دور تدریس شوند.
بنابر گزارش دویچه وله، در دبیرستان ها هم با مشاهده سه فرد مبتلا در یک کلاس، تمام دانش آموزان شامل قاعده آموزش از دور خواهند شد اما در صورت مشاهده دو دانش آموز مبتلا، تنها دانش آموزانی که واکسن یادآور را نزده اند یا ۱۲۰ روز از بهبود آنها گذشته باشد باید برای آموزش از دور راهی خانه شوند.
منبع:

1400/10/17
14:33:36
5.0 / 5
95
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی