محققان ادعا می كنند؛

سویه اومیکرون به روند اختتام پاندمی کووید ۱۹ کمک می نماید

سویه اومیکرون به روند اختتام پاندمی کووید ۱۹ کمک می نماید روان ما: پژوهشگران می گویند گسترش سریع سویه اومیکرون ممکنست به انتها پاندمی کووید 19 کمک نماید بطوریکه در آن بیماری وجود دارد اما قابل کنترل است.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، بگفته پژوهشگران، میزان بالای ایمنی ناشی از واکسیناسیون و عفونت های قبلی می تواند روند گسترش ویروس را کم کند و آنرا بیشتر شبیه آنفلوانزا کند، بااینکه کووید ۱۹ مانند آنفلوانزا فصلی نخواهد بود.
با این حال پژوهشگران تاکید می کنند تعدادی از پروتکلهای ایمنی مانند استفاده از ماسک و تجمعات کمتر در داخل خانه ممکنست همچنان باقی بمانند.
محققان پیش بینی می کنند که کووید ۱۹ ممکنست به چیزی کاملاً متفاوت تبدیل شود: یک بیماری بومی، که در آن یک بیماری همیشه در یک جامعه، یک جمعیت، یا در همه جای دنیا وجود دارد.
کارشناسان می گویند شاید گسترش سریع سویه اومیکرون می تواند کمک نماید تا چند ماه آتی کووید ۱۹ به حالت بومی تبدیل گردد.
دکتر «ویلیام شافنر»، استاد دانشگاه واندربیلت در تنسی، اظهار داشت: «برای تبدیل شدن از یک حالت پاندمی به آندمی (پایان پاندمی)، سطح ایمنی جمعیت باید به ایمنی گله ای برسد. هرچه ویروس مسری تر باشد، به سطح ایمنی گله ای بالاتری نیاز است.»
سویه اومیکرون به قدری سریع و گسترده درحال گسترش است که می توان تصور کرد که افراد بوسیله واکسیناسیون یا عفونت قبلی به قدر کافی درجاتی از مصونیت داشته باشند و پاندمی کووید ۱۹ ممکنست آغاز به فروپاشی کند.
شافنر در ادامه می افزاید: «اگر سویه جدیدی در آینده نداشته باشیم، ممکنست در اوایل سال ۲۰۲۲ به سطحی از آندمی برسیم.»
کارشناسان به اومیکرون بعنوان مسیری بالقوه برای رسیدن به وضعیت آندمی نگاه می کنند، برای اینکه به آسانی توسعه می یابد، اما به نظر نمی رسد به اندازه تعدادی از سویه های گذشته کُشنده باشد.


منبع:

1400/10/18
17:13:32
5.0 / 5
101
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی