سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

چند عامل موثر در گسترش امیکرون

چند عامل موثر در گسترش امیکرون به گزارش روان ما سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: سویه اُمیکرون به علت تلفیقی از چند فاکتور توسعه پیدا می کند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (جمعه) اعلام نمود که شیوع سویه اُمیکرون به تلفیقی از چند عامل همچون ساختار این سویه و افزایش ارتباطات اجتماعی مربوط می شود.
"ماریا ون کرخو" مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: به دنبال ثبت رکورد موارد جدید مبتلا شدن ظرف یک هفته، افراد باید در مورد کاهش میزان قرار گرفتن در معرض ویروس و کنترل انتقال بیماری بیشتر دقت داشته باشند.
وی ادامه داد: سویه اُمیکرون بر اثر عوامل گوناگونی در بین مردم منتقل می شود. فاکتور نخست، جهش های موجود در ویروس است به آن اجازه می دهد راحتتر به سلول های بدن انسان بچسبد.
مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت ضمن اشاره به دومین دلیل گسترش این سویه از ویروس عنوان کرد: با پدیده ای مواجه هستیم که به آن فرار ایمنی می گویند و بدان مفهوم است که افراد می توانند باردیگر به ویروس آلوده شوند حتی اگر پیش از این به ویروس آلوده شده یا در مقابل بیماری واکسینه شده باشند.
وی اظهار داشت: دلیل دیگر این است که ما شاهد تکثیر این سویه از ویروس در مجرای تنفسی فوقانی هستیم و این سویه با دلتا و انواع دیگر که در مجرای تنفسی تحتانی و در ریه ها تکثیر می شد، متفاوت می باشد.
به گزارش روان ما به نقل از مدیکال اکسپرس، به قول مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت، اما علاوه بر این عوامل، گسترش ویروس همینطور می تواند به علت رابطه بیشتر افراد، گذراندن زمان بیشتر در فضاهای سرپوشیده در فصل زمستان و عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی مانند فاصله گذاری فیزیکی انجام می شود.
منبع:

1400/10/18
20:25:45
5.0 / 5
114
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی