استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی؛

واکسیناسیون ستون اصلی سلامت است

واکسیناسیون ستون اصلی سلامت است به گزارش روان ما، دبیر علمی همایش جامع کودکان، نوزادان و سلامت مادر، اظهار داشت: ستون اصلی سلامت، واکسیناسیون است و در بحران ها باید از اظهار نظرهای غیرعلمی پرهیز نمود.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، محمدحسین سلطان زاده، در نخستین همایش جامع کودکان، نوزادان و سلامت مادر که توسط نظام پزشکی تهران بزرگ در بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود، ضمن اشاره به این که ثروت کشور مس و طلا و نفت نیست، اظهار نمود: ثروت کشور جامعه پزشکی و همکاران رشته کودکان و نوزادان هستند که تمام تلاش خویش را برای حفظ و ارتقای سلامت کودکان به کار گرفته اند. وی با اشاره به اینکه نظام پزشکی تهران بزرگ توجه ویژه ای به حوزه آموزش و پژوهش همکاران رشته های مختلف پزشکی دارد، بیان نمود: آموزش همکاران و به روز نمودن اطلاعات آنان گام مهمی در جهت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه است که نظام پزشکی تهران بزرگ با تشکیل ۴۰ اتاق فکر و بهره گیری از نظرات متخصصان هر رشته گام مثبتی در جهت آموزش جامعه پزشکی برداشته است. سلطان زاده ضمن اشاره به این که در دوران انتشار کرونا روزهای تلخی را به واسطه از دست دادن همکاران و بیماران سپری نموده ایم، اضافه کرد: ستون اصلی سلامت واکسیناسیون است و در بحران ها باید از اظهار نظرهای غیرعلمی پرهیز نمود تا با استفاده از علم و دانش انسانی بهترین چاره را برای پیشگیری و مقابله با شرایط به وجود آمده انتخاب نماییم. استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه میزان مرگ و میر کودکان و نوزادان نسبت به گذشته کاهش قابل ملاحظه ای داشته است، افزود: در گذشته میزان مرگ و میر کودکان و نوزادان ۳۵ نفر در هزار تولد بود اما حالا به ۹ در هزار تولد زنده رسیده است که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی است. سلطان زاده خاطرنشان کرد: اقداماتی که در حیطه ارتقای سلامت کودکان و نوزادان صورت می گیرد ما را به ۴ مرگ در هزار تولد زنده نزدیک می کند که حاصل تلاش همکاران است و با استاندارد جهانی فاصله چندانی نداریم.
وی در ادامه پزشکان جوان را مخاطب خود قرار داد و اظهار داشت: تا عشق در کار نباشد نمی توان فعالیت کرد بنابراین باید با حوصله و صبر به کار طبابت پرداخت و برای حفظ سلامت مادر، جنین و نوزاد که سه قشر صدمه پذیر هستند همکاری همه گروههای پزشکی لازم است.

در ادامه سید امیر پاشا طبائیان معاون آموزشی نظام پزشکی تهران بزرگ هم رویکرد جدید این معاونت را ارتقا و اعتلای دانش علمی و برگزاری همایش ها و کنگره های مختلف در همه زمینه های علم پزشکی عنوان نمود و اظهار داشت: بسیاری از مباحث بین رشته ای با برگزاری این همایش ها حل و فصل می شود و تشکیل اتاق های فکر در نظام پزشکی تهران بزرگ گامی در این خصوص است.
وی اضافه کرد: برگزاری همایش های مشترک سبب ایجاد روابط بین رشته ای خوب و ارتباطات علمی می شود که در این همایش تلاش نمودیم با استفاده از اساتید مجرب نسبت به عرضه آخرین دستاوردهای علمی به گروههای هدف گام برداریم. این همایش دارای حداکثر ۲۰ امتیاز بازآموزی بوده و بر مبنای نیازهای مطرح شده از جانب اساتید هر رشته در اتاق های فکر برنامه ریزی شده است.
در این مراسم از پیشکسوتان رشته کودکان و زنان و زایمان با حضور مشاور رئیس کل سازمان نظام پزشکی و قائم مقام نظام پزشکی تهران بزرگ تقدیر و تشکر به عمل آمد.


منبع:

1401/07/08
10:07:30
5.0 / 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی