اورژانس هوایی تهران تقویت می شود

اورژانس هوایی تهران تقویت می شود روان ما: همزمان با ایام الله دهه فجر اورژانس هوایی تهران تقویت می شود.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، سید حسین صفوی، رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در حاشیه بازدید از شرکت هلیکوپتری آوا سلامت در این زمینه اظهار داشت: موجب افتخار است که علی رغم مشکلات ناشی از تحریم های دشمنان مقابل جمهوری اسلامی ایران، تلاش ها جهت تقویت بالگردهای اورژانس هوایی به نتیجه رسیده است.
وی با اعلان اینکه برنامه ریزی های مدونی انجام شده تا در مدت زمان کوتاهی شاهد پیشرفت شرکت هلیکوپتری باشیم، اضافه کرد: تمام اقدامات و برنامه های اجرائی که در این جهت اجرا شده مستند خواهند شد تا روش ها و برنامه ها برای سایرین نیز مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اشاره کرد: به جزء کارهایی که امروز توسط مهندسان ایرانی در حوزه تعمیر و ساخت قطعات مورد نیاز هلیکوپترها شده در امتداد خدمت رسانی به مصدومین و لطمه دیدگان اقدامات بسیار مهم و بزرگی که اثر بخش بوده اند نیز انجام شده است و سازمان اورژانس کشور هم تاکید به ادامه این فعالیت ها دارد، انشاالله بتوانیم بصورت مطلوبی از این خدمات بهره برداری نماییم.
همچنین کاپیتان کیومرث احدی، مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آوا سلامت درباره ی جزییات این برنامه ها اعلام نمود: این شرکت، پنج ایستگاه عملیاتی ویژه اورژانس هوایی در البرز، سمنان، گرگان، یزد و گناباد(خراسان رضوی) دارد و هر کدام از این ایستگاه ها دارای یک بالگرد ویژه اورژانس هوایی است.
وی با اشاره به این که یکی از هلیکوپترهای این شرکت حدود پنج سال پیش زمین گیر شده بود، اظهار داشت: خوشبختانه به همت مهندسان ایرانی مشکلات فنی این هلیکوپتر برطرف شده و قطعات مورد نیاز آن هم هم اکنون تامین و به زودی و طی ایام دهه فجر به چرخه فعالیت باز می گردد.
کاپیتان احدی با اعلان اینکه این بالگرد اروپایی و از نوع BK۱۱۷ است، اظهار داشت: تست کامل این هلیکوپتر انجام گرفته و خوشبختانه هیچ مشکلی ندارد و به زودی جهت حمل بیمار تحت عنوان اورژانس هوایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آواسلامت با اعلان اینکه این شرکت تنها شرکتی است که از سازمان هواپیمایی کشوری جهت انجام اورژانس هوایی دارای مجوز رسمی است، اشاره کرد: بزودی مقرر است در بوستان ولایت ایستگاه اورژانس هوایی راه اندازی شود همین طور هلیکوپتر دیگری از همین نوع در دست تعمیر است و آن هم به زودی به چرخه فعالیت باز خواهد گشت پس دو مورد به تعداد هلیکوپترهای فعال افزوده می شود.
براساس گزارش وبدا، وی در مورد خاصیت های این هلیکوپترها اظهار داشت: این هلیکوپترها به صورتی طراحی شده که درب آن از عقب باز می شود تا برانکار راحت از هلیکوپتر وارد و خارج شده و جابجایی بیمار یا مصدوم با سهولت انجام گیرد همین طور کاملاً این بالگردها مجهز به تجهیزات پزشکی است و جثه سبک دارند. از طرفی این هلیکوپترها دو موتوره است و قدرت موتور ها بسیار عالی بوده و در صورت خرابی یا خاموش شدن یکی از موتورها قابلیت حرکت بالگرد و فعالیت آن با یک موتور هم امکان پذیر است.
منبع:

1401/11/16
18:28:44
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی