در پاسخ به روان ما اعلام شد

اخطار وزیر بهداشت در رابطه با حوادث چهارشنبه آخر سال

اخطار وزیر بهداشت در رابطه با حوادث چهارشنبه آخر سال به گزارش روان ما، وزیر بهداشت با اخطار نسبت به حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال بخصوص صدمات جبران ناپذیر حوادث چشمی ناشی از انفجار مواد محترقه، در عین حال از آماده باش مراکز درمانی همچون بیمارستان های تخصصی چشم و سوختگی اطلاع داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه دیدارش با وزیر بهداشت بورکینافاسو، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با وضعیت ارائه ی خدمت مراکز درمانی و بیمارستان ها در چهارشنبه پایان سال، اظهار داشت: یکی از حوادث تلخ در انتهای سال بخصوص برای پزشکان و چشم پزشکان، حوادث در ارتباط با چهارشنبه سوری است. استفاده از برخی وسایل آتش زا و وسایلی که ایجاد انفجار می کند، گاها می تواند حادثه آفرین باشد و بخصوص در شب چهارشنبه سوری در اورژانس ها شاهد این حوادث هستیم.
وی ادامه داد: برخی تصور می کنند فقط کسانی که در این مراسم شرکت کرده یا از وسایل آتش زا استفاده می نمایند، گرفتار این حادثه می شوند، در حالیکه بیشترین حوادث را در عابرین و افرادی که تماشا می کنند، دیده ایم.
عین اللهی اظهار داشت: یکی از اتفاقات بسیار دلخراش آسیب به کودکان است. بچه هایی که در کنار آتش قرار می گیرند، گرفتار حادثه می شوند و گاها این اجسام به چشم برخورد می کند. وقتی چشم انسان گرفتار آسیب شود، به هیچ وجه قابل برگشت نیست و مانند شیشه ای است که بشکند. حتی اگر قرنیه را بخیه هم نماییم، دیگر مانند قبل نمی گردد. اگر این اجسام به داخل چشم نفوذ کرده و شبکیه را خراب کنند، فرد مادام العمر گرفتار ضعف بینایی یا کوری می شود که قابل برگشت نیست. این حادثه خیلی تلخ است و جامعه پزشکی این روز را با تلخی طی می کند. چونکه افراد زیادی در سنین مختلف گرفتار حادثه می شوند.
وی با اشاره به اینکه سفارش می کنم که مردم از اجسام انفجاری استفاده نکنند، اظهار داشت: باید توجه کرد که موج انفجار می تواند همه چیز را پرتاب کرده و منجر به آسیب شود. در عین حال ما بعنوان وزارت بهداشت، به همه مراکز درمانی آماده باش کامل دادیم بخصوص مراکز سوختگی و تخصصی چشم. امیدواریم با کمترین حادثه چهارشنبه سوری را بگذرانیم.
عین اللهی در قسمت دیگری از صحبت هایش از اهدای ۲۰۰ هزار دز واکسن کرونا به کشور بورکینافاسو خبر داد و اظهار داشت: باتوجه به روابط بسیار خوبی که مابین کشور ما و بورکینافاسو وجود دارد و درخواست وزیر بهداشت این کشور، ایران ۲۰۰ هزار دز از واکسن هاس ایرانی را به بورکینافاسو اهدا می کند. اگر باز هم نیاز داشتند آمادگی اهدای واکسن کرونا را داریم.
منبع:

1401/12/23
09:12:12
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی