گزارش خبرنگاران مهر از سراسر كشور؛

جزئیات حوادث چهارشنبه سوری در استان ها

جزئیات حوادث چهارشنبه سوری در استان ها به گزارش روان ما، در شب آخرین چهارشنبه سال متاسفانه شاهد وقوع حوادث تلخ در بعضی استان ها بودیم، در برخی از شهرها وقوع انفجار به تخریب منازل مسکونی منجر شد؛ آخرین اخبار از چهارشنبه سوری را در مهر بخوانید.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: در آخرین چهارشنبه سال طبق رسوم گذشته ایرانی ها به جشن و پای کوبی می پردازند اما طی سالهای اخیر رفتارهای ناهنجار و استفاده از مواد محترقه غیرمجاز این شب را به یکی از پر التهاب ترین ساعات انتهایی سال تبدیل نموده است.
نگاهی به آمار خسارت ها و تلفات حوادث این شب در سالهای قبل و حوادثی که طی ساعات اخیر روی داده است نشان میدهد که پیشگیری و آگاهی بخشی به جامعه برای جلوگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال تلخ ضرورت دارد.
دستگاه قضایی و پلیس هم اخطار داده اند در صورت دستگیری افراد مخل قانون و بر هم زنندگان نظم این افراد تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند شد، با این وجود شاهد بروز حوادث مختلف در استانهای مختلف هستیم که در ذیل این اخبار را مرور می نماییم.
جزئیات حوادث و مصدومان چهارشنبه آخر سال در استان ها
۰۰: ۰۲ افزایش مصدومان حوادث چهارشنبه سوری به ۷۷ نفر در لرستان/ ۲ نفر بستری شدند
۲۳: ۵۶ مرگ یک جوان در پرند/دست جوان نصیرشهری قطع شد

امید احمدی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار حوادث شب چهارشنبه آخر سال در رباط کریم اظهار داشت: تابحال ۳۸ نفر بر اثر سوختگی های ناشی از حوادث این شب به بیمارستان رباط کریم رجوع کردند.
فرماندار رباط کریم با اشاره به این که ۳۰ نفر از مصدومین بیشتر در هنگام تولید مواد آتش زا گرفتار حادثه و سوختگی سطحی شده بودند که به صورت سرپایی درمان شدند، اشاره کرد: اما هشت نفر از رجوع کنندگان به خاطر سوختگی شدید در بیمارستان بستری شدند.
وی همینطور از فوت یک جوان اهل پرند در حوادث شب چهارشنبه آخر سال اطلاع داد و اضافه کرد: متأسفانه یک جوان اهل نصیرشهر هم در اثر استفاده از مواد منفجره گرفتار قطع عضو از ناحیه دست شد.
۲۳: ۵۴ ۲۳ نفر مصدوم در حوادث چهارشنبه آخر سال در گیلان
۲۳: ۵۲ مصدومان چهارشنبه سوری در فارس به ۳۰ نفر افزایش یافت/ یک فوتی
۲۳: ۴۰ انفجار ترقه در کارگاه خیاطی یزد حادثه آفرید
احمد دهقان رئیس اورژانس یزد در گفتگو با خبرنگار مهر اظار داشت: حوالی ساعت ۲۰ امشب، انفجار ترقه در یکی از محله های یزد سبب شکستن شیشه های یک کارگاه خیاطی و صدمه به دست یک بانوی ۳۷ ساله شد.
وی عنوان کرد: خانم ۳۷ ساله ای که در این کارگاه خیاطی مشغول کار بود، به دلیل شکسته شدن شیشه های کارگاه از ناحیه دست گرفتار پارگی و خونریزی شد.
۲۳: ۳۷ چهارشنبه آخر سال ۱۶۰ مصدوم در آذربایجان شرقی برجای گذاشت

وحید شادی نیا شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد ۷۴ نفر از ناحیه چشم گرفتار صدمه شدند که سطحی بوده و تخلیه چشم اتفاق نیافتاده است.
وی افزود: دو نفر به علت انفجار مواد محترقه قطع عضو شدند و ۶ نفر هم در بیمارستان بستری شدند.
شادی نیا اظهار داشت: حدود ۶۹ درصد مصدومان حوادث مواد محترقه مربوط به رده سنی ۶ تا ۱۸ سال است.
۲۳: ۲۹ تعداد مصدومان چهارشنبه سوری در گلستان به ۴۲ نفر رسید

محمدجواد مقسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حوادث چهارشنبه سوری سال جاری تابحال ۴۲ نفر مصدوم شده اند که از این تعداد ۳۵ نفر مرد و هفت نفر زن بودند که چهار نفر از این افراد بستری و مابقی ترخیص شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اضافه کرد: ۱۳ نفر از مصدومان از ناحیه سر و گردن، ۱۹ نفر از ناحیه دست و پا، هشت نفر از ناحیه چشم، یک نفر از ناحیه گوش و یک نفر هم گرفتار ترس و ضعف شده است.
مقسمی اظهار داشت: ۱۰ نفر از مصدومان گرفتار سوختگی درجه دو، تعداد هشت نفر گرفتار سوختگی درجه یک و تعداد ۲۳ نفر هم گرفتار تروما شدند.
۲۳: ۲۲ ۶۳ نفر در چهارشنبه آخر سال البرز مصدوم شدند
۲۳: ۱۱ ۱۹ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری روانه بیمارستان های مازندران شدند
۲۳: ۰۴ افزایش تعداد مصدومان شب چهارشنبه سوری به ۳۷ نفر در لرستان
۲۳: ۰۰ افزایش مصدومان چهارشنبه سوری در خوزستان به ۱۷ نفر
۲۲: ۵۷ سه مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال در بندرعباس

فاطمه نوروزیان چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران از مصدومیت سه نفر تا ساعت ۲۱ اطلاع داد.
وی اظهار داشت: یک مصدوم پسر بچه ۱۲ ساله با سوختگی درجه یک دست بوده که در بیمارستان خلیج فارس درمان سرپایی شده است و مصدوم دیگر هم پسر بچه ۱۲ ساله با سوختگی درجه ۲و۳ است که ۱۰ درصد قوزک پای چپ مچ و ران وی در آتشسوزی سوخته و الان بستری است.
وی افزود: یک پسر بچه ۱۲ ساله در شهر میناب گرفتار سوختگی درجه یک ۱۵ درصد در ناحیه کمر و پا شده است که بعد از دریافت خدمات درمانی مرخص شد.
۲۲: ۵۲ صدمه به چشم زن ۴۰ ساله در حادثه چهارشنبه سوری در زواره
۲۲: ۵۰ آتشسوزی در ساختمان ۵ طبقه در ری/۲ نوجوان صدمه دیدند

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ساعت ۲۰: ۵۰ یک مورد انفجار در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه جنب کارخانه مارگارین شهرری به سامانه ۱۲۵ اعلام شد، که به سرعت تیم های مورد نظر به محل حادثه اعزام شدند.
وی اظهار داشت: در این حادثه در طبقه منهای یک این ساختمان، دو نوجوان که از قبل نارنجک درست کرده و در آنجا نگهداری می کردند، هنگام خارج کردن نارنجک ها ناگهان این مواد محترقه آتش می گیرد و این دو نوجوان ۱۴ ساله مصدوم می شوند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اظهار داشت: مأموران ایستگاه ۸۶ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به محل حادثه اعزام می شوند که پیش از رسیدن آتش نشانان، مصدومان را از محل حادثه خارج کرده بودند، اما این دو نوجوانان از ناحیه دست صدمه دیده بودند.
۲۲: ۴۵ ۷۷ نفر در استان مرکزی بر اثر حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند

بهروز ایران نژاد با اشاره به این که شمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال در استان مرکزی تا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ۷۷ نفر بوده است، گفت: بیشترین نوع جراحات در چهارشنبه سوری سال جاری سوختگی بخصوص از ناحیه گردن، چشم و دست بوده است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان مرکزی اضافه کرد: ۵۲ مورد از مصدومان در شهرستان اراک، ۲۲ مورد در ساوه و سه مورد در شهرستان خمین گزارش شده است.
۲۲: ۴۳ چهارشنبه سوری در زاهدان تابحال هیچ مصدومی نداشته است
۲۲: ۴۲ ۱۴ نفر در خراسان شمالی بر اثر حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند
۲۲: ۴۲ ۲۶ مورد آتشسوزی در چهارشنبه آخر سال کرج / حریق ۴ واحد مسکونی
مهدی سمیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه در چهارشنبه آخر سال در شهر کرج تابحال ۲۶ مورد آتشسوزی رخ داده که ۱۶ مورد آن حریق درخت، یک باغ، چهار واحد مسکونی، یک ساختمان نیمه کاره، سه مورد ضایعات و یک خودرو بوده است.
وی بیان کرد: برای امداد رسانی به این حوادث ۸۴ آتش نشان به همراه ۲۸ دستگاه خودرو به محل ها حادثه اعزام شده اند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اشاره کرد: گزارشی از تلفات جرحی و جانی به ما ارسال نشده است.
۲۲: ۳۹ انفجار نارنجک دستی در پیاده راه رشت یک مصدوم بر جای گذاشت
۲۲: ۲۸ ۳ فوتی در قدس بهارستان و ملارد در مورد حوادث چهارشنبه سوری

علیرضا فخاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تا امروز در مورد حوادث چهارشنبه آخر سال سه نفر فوتی در قدس، بهارستان و ملارد گزارش شده است.
وی اظهار داشت: ۵۳ نفر هم در همین راستا مصدوم شدند.
استاندار تهران از خنثی شدن خیلی از توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به ملت ایران در عرصه های مختلف اطلاع داد.
۲۲: ۳۹ چهارشنبه آخر سال در شیراز ۱۴ حادثه به همراه داشت

هادی عیدی پور سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: حوادث در آخرین چهارشنبه سال در شیراز سیر نزولی قابل توجهی داشته و تنها ۱۴ حادثه در شیراز گزارش شد.
وی افزود: با همکاری و آگاهی خانواده های شیرازی حوادث چهارشنبه آخر سال در شیراز بشدت کم شده به شکلی که تنها ۱۴ حادثه در شیراز گزارش شد و این حوادث هم در کمترین زمان برطرف شد.
۲۲: ۰۹ حوادث چهارشنبه سوری در زنجان ۹۹ مصدوم برجا گذاشت

داریوش تقی لو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ساعت ۸ بامداد امروز تابحال ۳۳ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری گرفتار حادثه شدند.
وی از قطع عضو چهار مصدوم در استان زنجان اطلاع داد و اظهار داشت: قطعی عضو این شهروندان از ناحیه شست دست یک نفر و انگشتان دست بوده است.
رئیس اورژانس استان زنجان اظهار داشت: متاسفانه جوانان هیچ توجهی به خطرات مواد منفجره آگاه نیستند.
۲۲: ۰۷ آمار مصدومین حوادث چهارشنبه سوری در کردستان به ۴۶ نفر رسید رضا پیرا در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: تابحال ۴۶ کردستانی بر اثر انفجار مواد محترقه در استان مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شده اند که از این تعداد ۱۵ نفر ترومای چشم، ۱۲ نفر سوختگی، ۹ نفر گرفتار ترومای دست، ۸ نفر ترومای صورت و ۲ نفر ترومای پا هستند. وی ادامه داد: از این تعداد ۳۸ نفر جوان و ۸ نفر هم کودک هستند، اشاره کرد: از تعداد مصدومین ۳۷ نفر مرد و ۹ نفر زن هستند. پیرا اشاره کرد: از تعداد مصدومین تا این لحظه ۱۴ نفر در سنندج، ۶ نفر در سقز، یک نفر در سروآباد، ۴ نفر در بیجار، ۵ نفر در دهگلان، ۲ نفر در قروه، ۱۰ نفر در دیواندره و ۴ نفر در کامیاران هستند.
۲۲: ۰۲ ۵۲ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال کرمانشاه مصدوم شدند
حامد بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد کل مصدومان چهارشنبه پایان سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۲۱ به ۵۲ رسید.
وی اضافه کرد: از مجموع تعداد مصدومان ۳۲ نفر سرپایی درمان و ۲۰ نفر بستری شدند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اشاره کرد: ۳۶ نفر در شهر کرمانشاه، پنج نفر در شهرستان صحنه، ۲ نفر در شهرستان کنگاور، یک نفر اسلام آبادغرب، یک نفر هرسین، ۶ نفر در شهرستان قصرشیرین و یک نفر هم در دالاهو مصدوم شدند.
۲۱: ۵۴ تعداد ۳ خودروی اورژانس قم زمین گیر شدند

در شب چهارشنبه سوری در قم تعداد سه دستگاه خودروی آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به علت رفتارهای غیر انسانی برخی افراد و حمله با نارنجک دستی از مسیر و چرخه عرضه خدمات خارج شدند.
این خودرو ها در مناطق حاشیه ای شهر به علت برخورد مواد محترقه و نارنجک دستی گرفتار صدمه و زمین گیر شدند و در این شرایطی که برخی ها به علت بروز حوادث ناشی از اقدامات خطرساز همین افراد نیازمند امدادرسانی از جانب اورژانس هستند متأسفانه این خودرو ها از چرخه امدادرسانی خارج شدند.
تصاویری هم در فضای مجازی قم انتشار یافته که حکایت از صدمه دیدن نیروهای آتش نشانی در عملیات اطفای حریق شب چهارشنبه سوری دارد.
۲۱: ۴۴ یک نوجوان بر اثر انفجار ترقه مصدوم و به بیمارستان منتقل شد

عباس عابدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ساعت ۲۰ و ۲۰ دقیقه شامگاه امروز حادثه مصدومیت یک نفر بر اثر ترکیدن ترقه در خیابان معلم زیباشهر مبارکه گزارش شد.
وی با اعلان اینکه یک واحد امدادی به محل حادثه اعزام شد، اضافه کرد: مصدوم پسر نوجوان ۱۳ ساله است که بدلیل حمل و ترکیدن ترقه در دست او، از ناحیه صورت و کف دست گرفتار صدمه شدید شده است.
سخنگوی مرکز فوریت های پزشکی اصفهان افزود: این نوجوان به بیمارستان محمد رسوال الله لنجان منتقل شده است.
۲۱: ۴۳ ۴ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری در خوزستان مصدوم شدند
عارف شرهانی اصل در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: بر اثر حوادث چهارشنبه سوری تابحال چهار نفر در خوزستان مصدوم شدند.
مدیر روابط عمومی فوریت های پزشکی خوزستان اشاره کرد: مصدومان از شهرهای اهواز، اندیمشک، امیدیه و هندیجان بودند.
۲۱: ۳۴ مصدومان حادثه چهارشنبه آخر سال در قم به ۱۲ نفر رسید

به گزارش روان ما به نقل از مهر، به دنبال اقدامات خطرناک عده از جوانان و نوجوانان در قم به بهانه چهارشنبه سوری ۱۲ نفر گرفتار مسمومیت شده و راهی بیمارستان شدند.
از این تعداد ۳ نفر خانم و ۹ نفر دیگر هم آقا بودند.
در بین مصدومان هم فردی با درجه سوختگی ۹۰ درصد هم وجود دارد.
بخش اورژانس مراکز درمانی قم در حالت آماده باش هستند.
متأسفانه سه دستگاه خودروی اورژانس ۱۱۵ قم در حین انجام مأموریت به علت برخورد نارنجک دستی گرفتار صدمه شدند.
۲۱: ۱۵ ۸ نفر در اردستان به علت همراه داشتن مواد محترقه دستگیر شدند
۲۱: ۱۲ بخشی از یک منزل مسکونی در خیابان بعثت قم در اثر انفجار تخریب شد
بنا بر اعلام آتش نشانی قم عصر روز سه شنبه انفجار در یک واحد مسکونی خیابان بعثت قم باعث تخریب بخشی از ساختمان و مصدومیت ۳ نفر شد.
مصدومان در این حادثه بعد از خروج از ساختمان توسط عوامل آتش نشانی به بیمارستان انتقال داده شدند.
مصدوم شدگان سه برادر در یک خانواده بودند که یکی از آنان سوختگی ۹۰ درصدی داشته است.
علت این حادثه هم انفجار در کیف حاوی مواد منفجره بیان شده است.
۲۱: ۰۹ ۱۳ نفر مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال در ورامین
۲۱: ۰۸ شمار مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در مازندران به ۱۳ نفر رسید

رضا حبیبی ساروی رئیس اورژانس مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: حوادث چهارشنبه سوری در استان از عصر سه شنبه تابحال ۱۳ مصدوم داشته است.
وی اضافه کرد: براثر این حوادث تابحال ۱۳ نفر شامل یک خانم و ۱۲ مرد مصدوم شدند که یک نفر بستری و ۱۲ نفر سرپایی درمان شدند.
وی از آماده باش مراکز اورژانس و پایگاه ها برای خدمات رسانی اطلاع داد.
۲۰: ۵۸ انفجار مواد محترقه در قرچک / یک خانه تخریب و ۲ نفر مصدوم شدند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قرچک از انفجار مواد محترقه در یک منزل مسکونی در این شهر اطلاع داد و اظهار داشت: طی این حادثه یک خانه تخریب و دو نفر مصدوم شدند.
یوسف صاحبدل در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یک مورد حادثه انفجار مواد محترقه در شهرک «آزادیه» قرچک به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری قرچک گزارش شد.
وی اضافه کرد: عوامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک با اطلاع از وقوع این حادثه سریعاً به محل اعزام و نسبت به ایمن سازی منطقه اقدام نمودند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک اضافه کرد: دو مصدوم لین حادثه با تلاش عوامل آتش نشانی از محل حادثه خارج شده و تحویل اورژانس شدند و منزل مسکونی هم بیشتر از ۵۰ درصد صدمه دید.
۲۰: ۵۷ ۱۵ مصدوم چهارشنبه آخر سال در فارس

رئیس اورژانس فارس اظهار داشت: تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال در استان فارس به ۱۵ نفر رسید.
محمد جواد مرادیان در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: از شروع اسفند ماه تابحال مصدومان حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال به ۱۵ نفر رسیده است.
وی افزود: تمامی مصدومان چهارشنبه آخر سال تابحال از شهرستان شیراز گزارش شده که ۹ نفر در شیراز و ۵ نفر در شهرستان های شیراز گرفتار مصدومیت شده اند.
او اضافه کرد: ۵ نفر از این افراد گرفتار مصدومیت چشم، ۹ نفر گرفتار سوختگی و یک نفر تروما شده است.
به گفته این مقام مسئول در بین مصدومان حوادث چهارشنبه سوری ۴ نفر عابر پیاده و ۱۱ نفر استفاده کنندگان دیده می شود.
۲۰: ۵۶ انفجار نارنجک دستی در اراک باعث تخریب منزل و سوختگی یک جوان شد

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک اظهار داشت: انفجار نارنجک دستی در منطقه شهرک علی بن ابیطالب (ع) اراک باعث سوختگی شدید جوان ۲۲ ساله و تخریب یک منزل مسکونی شد.
آتش پاد سوم محسن فضلی با اشاره به انفجار نارنجک دستی در منطقه شهرک علی بن ابیطالب (ع) اراک که منجر به سوختگی شدید جوان ۲۲ ساله و تخریب یک منزل مسکونی شده، گفت:: این حادثه ساعاتی پیش در این منطقه رخ داد که بر اثر آن بخشی از یک منزل مسکونی هم تخریب شد.
وی اضافه کرد: آتش نشانان بلافاصله به محل اعزام و اقدامات لازم را انجام دادند و جوان مصدوم هم به بیمارستان ولیعصر (عج) این شهر منتقل شد.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک افزود: همه عوامل این سازمان در آماده باش کامل قرار دارند و امید است از این پس تا پایان چهارشنبه سوری، حادثه تلخ دیگری گزارش نشود.
فضلی گفت: انتظار است خانواده ها در این روز نظارت ویژه بر فرزندان خود داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ و غیرقابل جبران نباشند.
۲۰: ۴۵ وقوع ۲ مورد حادثه بر اثر انفجار مواد محترقه در شهر کرمانشاه

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه از وقوع ۲ مورد حادثه بر اثر انفجار مواد محترقه در شهر کرمانشاه اطلاع داد.
فرهاد فرهودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همزمان با چهارشنبه آخر سال طی امروز و تا ساعت ۲۰ امشب ۲ مورد انفجار براثر انفجار محترقه به مرکز عملیات آتش نشانی شهر کرمانشاه گزارش شده است.
وی اضافه کرد: در حادثه اول که در شهرک نوکان و ساعت ۱۲ ظهر به وقوع پیوست یک نفر صدمه دید.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه اشاره کرد: در حادثه دوم هم چهار نفر بر اثر انفجار مواد محترقه در شهرک شهرداری در ساعت ۱۵ مصدوم شدند.
فرهودی اشاره کرد: تابحال حادثه دیگری در شهر کرمانشاه که احتیاج به حضور عوامل آتش نشانی باشد، گزارش نشده است.
وی اشاره کرد: ۸۵ نیروی آتش نشان در یازده ایستگاه آتش نشانی شهر کرمانشاه در چهارشنبه پایان سال در آمادگی قرار دارند.
۲۰: ۳۷ مصدوم شدن ۱۴ لرستانی در شب چهارشنبه سوری

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی لرستان اظهار داشت: تا ساعت ۲۰، ۱۴ نفر در شب چهارشنبه سوری در استان مصدوم شده اند.
مهدی غیبی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آمار مصدومان شب چهارشنبه سوری در لرستان، گفت: تا ساعت ۲۰ امشب، ۱۴ نفر گرفتار صدمه دیدگی شده اند.
وی با تأکید بر این که همه ۱۴ نفر از بیمارستان و مراکز درمانی ترخیص شده اند، عنوان کرد: از ۱۴ مصدوم شب چهارشنبه سوری در استان، چهار نفر مربوط به شهرستان الیگودرز، ۹ نفر شهرستان دورود و یک نفر مربوط به شهرستان دلفان بوده است.
۲۰: ۳۷ ۲۰ گلستانی راهی بیمارستان شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار داشت: در حوادث چهارشنبه سوری در گلستان ۲۰ نفر مصدوم و به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شدند.
محمدجواد مقسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حوادث چهارشنبه سوری تابحال ۲۰ نفر از اهالی گلستان مصدوم شده که از این تعداد ۱۶ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اضافه کرد: از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری تعداد ۱۱ نفر در گرگان، ۶ نفر در گنبد کاووس و در شهرهای مینودشت و بندرگز هم هر کدام یک نفر مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی اضافه کرد: سه نفر از مصدومان از ناحیه سر و گردن، ۱۱ نفر از ناحیه دست و پا، چهار نفر از ناحیه چشم، یک نفر از ناحیه گوش مصدوم و یک نفر هم گرفتار ترس و ضعف شده است.
مقسمی اظهار داشت: هشت نفر از مصدومان گرفتار سوختگی درجه دو، پنج نفر گرفتار سوختگی درجه یک و تعداد پنج نفر هم گرفتار تروما شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: نباید بگذاریم آئین کهن چهارشنبه سوری که یکی از جشن های باستانی ایران است جای خویش را به چهارشنبه سوزی بدهد.
وی از آماده باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در چهارشنبه آخر سال اطلاع داد و اضافه کرد: شهروندان در صورت بروز حوادث سوختگی ضمن حفظ خونسردی از قرار دادن مواد غیربهداشتی بر روی محل سوختگی اجتناب کنند و با اورژانس تماس بگیرند.
۲۰: ۳۷ تعداد مصدومان در کرمانشاه به ۳۰ نفر رسید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از ۳۰ مصدوم براثر حوادث چهارشنبه آخر سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۲۰ امروز اطلاع داد.
حامد بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد کل مصدومان چهارشنبه پایان سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۲۰ امروز به ۳۰ نفر رسید.
وی اضافه کرد: از مجموع تعداد مصدومان ۱۵ نفر به صورت سرپایی درمان و ۱۵ نفر هم بستری شدند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اشاره کرد: ۲۱ مصدوم در شهر کرمانشاه، چهار مصدوم در شهرستان صحنه، یک نفر در اسلام آباد غرب و چهار نفر هم در شهرستان قصرشیرین گرفتار صدمه دیدگی شدند.
بهرامیان افزود: خانواده ها با رعایت نکات ایمنی و مراقبت از فرزندان خود از بروز حوادث ناگوار اجتناب کنند.
۲۰: ۲۲ ۱۶ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه در کردستان مصدوم شدند

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: تابحال ۱۶ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه مصدوم و به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.
رضا پیرا سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه تابحال ۱۶ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه چهارشنبه سوری مصدوم و به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.
وی اضافه کرد: از این تعداد ۶ نفر گرفتار ترومای دست، هفت نفر سوختگی، یک نفر مصدوم چشمی و ۲ نفر مصدوم صورت هستند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اشاره کرد: ۱۳ نفر از مصدومان را جوانان و سه نفر را هم کودکان می سازند.
پیرا اضافه کرد: تا این لحظه ۶ نفر در دیواندره، سه نفر در سقز، ۲ نفر در سنندج، ۲ نفر در بیجار، ۲ نفر در کامیاران و یک نفر در سروآباد مصدوم شده اند که همگی مرد هستند.
وی اعلام نمود: سال قبل ۵۲ نفر در حوادث در رابطه با چهارشنبه آخر سال گرفتار مصدومیت شدند.
۲۰: ۲۲ ۵۸ نفر در حوادث چهارشنبه سوری آذربایجان غربی مصدوم شدند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار داشت: شمار مصدومان چهارشنبه سوری در استان به ۵۸ نفر رسید.
فرزین رضازاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه تابحال ۵۸ نفر در استان بر اثر انفجار مواد محترقه گرفتار سوختگی شدند، افزود: متأسفانه در حوادث چهارشنبه سوری یک نفر منجر به قطع عضو شده است.
وی با اعلان اینکه در مجموع در اثر حوادث چهارشنبه یک نفر هفته گذشته جان خویش را از دست داد، اظهار داشت: با ۱۰ مجروح روزهای گذشته تعداد مجموع مصدومان چهارشنبه سوری سال جاری به ۶۸ نفر رسیده است.
۱۹: ۴۹ مصدومیت ۳ نفر در اصفهان بر اثر انفجار مواد اولیه تولید ترقه
سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از سوختگی سه نفر بر اثر انفجار مواد اولیه طول ترقه در اصفهان اطلاع داد.

عباس عابدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه ویژه چهارشنبه آخر سال در اصفهان گفت: این حادثه ساعت ۱۹ و ۳ دقیقه به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شده است.
وی با اعلان اینکه در این حادثه انفجار ترقه های درحال ساخت رخ داده است، اضافه کرد: این حادثه در اصفهان خیابان عسگریه دوم گزارش شده است.
سخنگوی مرکز فوریت های پزشکی اصفهان با اعلان اینکه مصدومان سه جوان حدود ۱۸ سال بودند، اشاره کرد: این افراد که گرفتار سوختگی ۳۵ درصد شدند به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) منتقل شدند.
۱۹: ۳۹ تعداد مصدومان چهارشنبه سوری کرمانشاه به ۲۲ نفر رسید
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اظهار داشت: تعداد مصدومان چهارشنبه سوری کرمانشاه به ۲۲ نفر رسید.
حامد بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد کل مصدومان چهارشنبه پایان سال در استان کرمانشاه تا ساعت ۱۹ امروز به ۲۲ نفر رسید.
وی اضافه کرد: از این ۲۲ نفر تعداد ۲ نفر گرفتار قطع عضو، هفت نفر صدمه چشمی و ۱۶ نفر هم گرفتار سوختگی شده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه اشاره کرد: برخی از این مصدومان هم گرفتار سوختگی شدید و هم صدمه به اندام ها شده اند.
بهرامیان اشاره کرد: ۱۹ نفر در شهر کرمانشاه، یک نفر شهرستان صحنه و ۲ نفر هم در قصرشیرین صدمه دیده اند.
وی افزود: خانواده ها با رعایت نکات ایمنی و مراقبت از فرزندان خود از بروز حوادث ناگوار اجتناب کنند.
انفجار ترقه دست و صورت جوان ۲۱ ساله یزدی را مصدوم کرد
رئیس اورژانس یزد از مصدومیت یک جوان ۲۱ ساله یزدی در چهارشنبه آخر سال اطلاع داد.
احمد دهقان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: عصر سه شنبه و در شب آخرین چهارشنبه سال، انفجار ترقه سبب وارد آمدن صدمه به دست راست و صورت یک جوان ۲۱ ساله شد.
وی عنوان کرد: این حادثه در کوچه لاله واقع در بلوار صابر صورت گرفت و بلافاصله بعد از تماس با اورژانس، یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.
دهقان تصریح کرد: اقدامات اولیه درمانی در محل حادثه توسط کارشناسان اورژانس بر روی مصدوم انجام شد اما مصدوم از انتقال به بیمارستان خودداری کرد.
۱۹: ۱۱ قطع انگشتان دست پسر ۱۴ ساله در مبارکه
سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از قطع انگشتان دست پسر ۱۴ ساله در مبارکه بر اثر ترکیدن ترقه اطلاع داد.
عباس عابدی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اولین حادثه چهارشنبه آخر سال ساعت ۱۷ و ۱۴ دقیقه به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شده است.
وی اضافه کرد: این حادثه که در مبارکه منطقه وینیچه رخ داده است، افزود: انگشتان پسر ۱۴ ساله به دلیل ترکیدن ترقه قطع شده است.
سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان افزود: برای این حادثه یک واحد امدادی اعزام و مصدوم حادثه را به بیمارستان محمدرسول الله مبارکه منتقل کرد.
۱۹: ۰۶ ۵ مصدوم در حادثه انفجار مواد محترقه در مشگین شهر
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی اردبیل اظهار داشت: در حادثه انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی در مشگین شهر، پنج نفر مصدوم شدند.
سعید مهری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: لحظاتی قبل به دنبال انفجار مواد محترقه در یک منزل مسکونی در مشگین شهر، بلافاصله آمبولانس فوریت های پزشکی و آتش نشانی به محل حادثه اعزام شد.
وی اشاره کرد: در این حادثه پنج مصدوم به علت انفجار مواد محترقه توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان ولیعصر مشگین شهر منتقل شدند.
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی اردبیل از آماده باش نیروهای اورژانس برای پذیرش مصدومان احتمالی چهارشنبه سوری در اردبیل و شهرستان ها اطلاع داد و اظهار داشت: آخرین آمار و اطلاعات مصدومان تا ساعات بعد اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی اردبیل با اعلان اینکه از چند روز قبل هشدارهای ایمنی برای خانواده ها اعلام شده است، اضافه کرد: مراقبت از نوجوانان برای عدم حضور در خیابان در ساعتهای پرتنش از سفارش های مهم ما است.
۱۸: ۴۱ انفجار نارنجک دستی در شهرک فاطمیه قم ۳ مصدوم برجای گذاشت

به دنبال انفجار نارنجک دستی در شهرک فاطمیه قم سه نفر مصدوم و راهی بیمارستان شدند که یکی از آنان ۹۰ درصد سوختگی داشته است.
در شب چهارشنبه آخر سال در شهر قم بر اثر بی احتیاطی و انفجار نارنجک دستی در شهرک فاطمیه قم ۳ مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.
مصدومان این حادثه ۱۰، ۱۴ و ۲۰ ساله هستند که بلافاصله پس از وقوع حادثه توسط عوامل اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان اعزام شدند.
حال یکی از این مصدمان وخیم گزارش شده و ۹۰ درصد سوختگی داشته است.
متأسفانه در سال قبل ۷ نفر در اثر استفاده از مواد محترقه و آتش زا در شب چهارشنبه سوری قم فوت کردند.
۱۸: ۳۲ چهارشنبه سوری در آذربایجان شرقی تابحال ۷ مصدوم برجای گذاشت

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی از مصدوم شدن هفت نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری در استان اطلاع داد.
اصغر جعفری عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: چهارشنبه سوری تابحال هفت مصدوم در آذربایجان شرقی برجای گذاشته است.
وی افزود: سه مصدوم چشمی، سه مصدوم سوختگی و یک مصدوم مولتی تروما بوده است.
به گفته وی؛ چهار مصدوم از رهگذران بوده اند.
۱۸: ۱۶ مصدومیت ۶ نفر براثر حوادث در مازندران

سخنگوی اورژانس مازندران از مصدومیت جزئی پنج مرد و یک زن براثر حوادث چهارشنبه آخر سال در استان اطلاع داد.
زکریا اشکپور در خبرنگار مهر با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: عصر امروز پنج مرد و یک زن براثر حوادث گرفتار مصدومیت جزئی شدند.
وی اضافه کرد: در ساعت ۱۶و ۴۵ دقیقه پنج مرد و یک زن با جراحت سطحی به یکی از مراکز درمانی دریکی از شهرستانهای استان رجوع و به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.
وی از خانواده ها خواست تا مراقبت فرزندان خود باشند تا براثر سهل انگار گرفتار صدمه نشوند.
۱۸: ۱۱ ۲ جوان زنجانی بر اثر حوادث چهارشنبه سوری قطع عضو شدند

رئیس اورژانس استان زنجان اظهار داشت: از ساعت ۸ بامداد امروز تا ۱۶، شش نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری گرفتار حادثه شدند.
داریوش تقی لو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ساعت ۸ بامداد امروز تا ۱۶ بعدازظهر ۶ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری گرفتار حادثه شدند.
وی اظهار داشت: از این تعداد دو نفر از زنجان، سه نفر از خدابنده و یک نفر از ابهر، در مجموع ۶ نفر در استان زنجان مصدوم و راهی بیمارستان شدند.
رئیس اورژانس استان زنجان، از قطع عضو ۲ مصدوم در استان زنجان اطلاع داد و اظهار داشت: قطعی عضو این شهروندان از ناحیه شست دست یک نفر و انگشتان دست بوده است.
تقی لو اشاره کرد: ۱۴ نفر بر اثر بی احتیاطی و انجام کارهای مخاطره آمیز گرفتار مصدومیت شده و راهی بیمارستان شده اند.
۱۸: ۰۵ حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: کودک ۲ ساله ای با گذاشتن ترقه در دهان خود صدمه ای جدی دید و با خطری جدی روبه رو شد.
سعید مهری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: متأسفانه عصر سه شنبه از یکی از شهرستان های استان اردبیل گزارش رسیده که کودکی ۲ ساله با گذشتن ترقه در دهان خود با صدمه ای جدی و وسیع روبه رو شده که درحال انتقال این مصدوم به بیمارستان هستیم.
وی به آغاز مصدومیت های ناشی از بی احتیاطی در چهارشنبه آخر سال اشاره نمود و اظهار داشت: در صورتیکه هنوز آئین های چهارشنبه سوری آغاز نشده، ۱۶ نفر در اردبیل گرفتار مصدومیت شدند که عمده صدمه ها از محل چشم و دست است.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان اردبیل از آماده باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در همه مناطق استان اطلاع داد و اضافه کرد: تا پاسی از شب همکاران ما تلاش خواهند کرد تا صدمه دیدگان احتمالی و مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال را به بیمارستان منتقل کنند.
مهری اشاره کرد: خانواده ها باید مراقبت بیشتری را از فرزندانشان انجام دهند تا در این حوادث ناگوار گرفتار نشده و با خطرات جدی روبه رو نشوند.
۱۸: ۳۱ ۱۵ نفر در اردبیل مصدوم شدند
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: در آستانه چهارشنبه آخر سال تابحال بیشتر از ۱۵ نفر در ایام گذشته در استان اردبیل مصدوم شدند.
سعید مهری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سال قبل مجموع حادثه دیدگان چهارشنبه آخر سال ۱۲۰ نفر بوده که ۷۷ نفر آنها از ناحیه دست و چشم گرفتار صدمه ای جدی شدند.
وی با اعلان اینکه در ایام اخیر در مجموع ۱۵ نفر گرفتار مصدومیت شدند، اشاره کرد: ۱۵ روز پیش بر اثر انفجار بمب دست ساز در یک زیرزمین، پنج نفر مصدوم شده و در ۲۴ ساعت گذشته هم ۱۰ نفر به مجموع حادثه دیدگان افزوده شده است.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان اردبیل اظهار داشت: ۶ نفر از حادثه دیدگان سال قبل را کودکان زیر ۶ سال تشکیل می دهد و هفت نفر هم در گروه سنی بالای ۶۰ سال قرار گرفتند.

مهری با اعلان اینکه عمده افراد حادثه دیده در سنین ۱۰ تا ۲۵ سال قرار دارند، اضافه کرد: ترقه و بمب در جشن باستانی ایرانی ها هیچ جایی نداشته و بهتر است خانواده ها در استفاده از این وسایل خطرناک دقت و توجه بیشتری را داشته باشند.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود اشاره کرد: سال قبل ۴۰ نفر از ناحیه دست و ۳۷ نفر هم از ناحیه چشم گرفتار مصدومیت شدند که باید تاوان یک لحظه غفلت و اشتباه را عمری دراز و طولانی بپردازند.
۱۶: ۴۴ مواد محترقه باعث قطع عضو جوان سمنانی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از وقوع اولین حادثه شب چهارشنبه سوری در سمنان اطلاع داد و اظهار داشت: مواد محترقه سبب قطع عضو جوان سمنانی شد.
کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه نخستین حادثه چهارشنبه سوری استان سمنان منجر به قطع دست شد، بیان کرد: این حادثه ظهر امروز سه شنبه در سمنان رخ داد.
وی با اعلان اینکه مأموران اورژانس بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند، اضافه کرد: در این حادثه فردی در حین بازی با مواد محترقه گرفتار حادثه انفجار شده و صدمه شدید به او وارد شده بود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اعلان اینکه مصدومیت منجر به قطع دست این فرد شد، بیان کرد: کوشش برای درمان فرد ادامه دارد اما دست وی متأسفانه امکان بهبود نداشت.
۱۶: ۰۹ ۱۵ گلستانی مصدوم شدند


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار داشت: تابحال ۱۵ گلستانی در حوادث چهارشنبه سوری مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.
محمدجواد مقسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در حوادث روزهای اخیر ۱۰ نفر از اهالی گرگان، چهار نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت در اثر بکارگیری مواد محترقه و آتش زا مصدوم شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اضافه کرد: ۶ نفر از مصدومان از ناحیه سر و گردن، پنج نفر از ناحیه دست و پا، دو نفر از ناحیه چشم، یک نفر از ناحیه گوش و یک نفر هم گرفتار ترس و ضعف شده است.
وی اظهار داشت: نوجوانان ۱۰ تا ۲۰ سال با ۱۱ نفر صدمه دیده بیشترین طبقه سنی، مصدومان حادثه چهارشنبه سوری استان گلستان را می سازند.
مقسمی اضافه کرد: از مجموعه ۱۵ فرد مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری گلستان ۱۱ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار داشت: نباید بگذاریم آئین کهن چهارشنبه سوری که یکی از جشن های باستانی ایران است جای خویش را به چهارشنبه سوزی بدهد.
مقسمی از آماده باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در چهارشنبه آخر سال اطلاع داد و اضافه کرد: شهروندان در صورت بروز حوادث سوختگی ضمن حفظ خونسردی از قرار دادن مواد غیربهداشتی بر روی محل سوختگی اجتناب کنند و با اورژانس تماس بگیرند.
۱۴: ۴۰ افزایش تعداد مصدومان در استان مرکزی
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان مرکزی اظهار داشت: در اسفندماه سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال قبل تعداد مصدومین حوادث ناشی از انفجار مواد محترقه ۵۰ درصد بیشتر شده است.
بهروز ایران نژاد بامداد سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در استان مرکزی با عنایت به این که شدت خسارات در چهارشنبه سوری زیاد شده، ولی خوشبختانه تعداد مصدومین در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ کاهشی بوده است.
ایران نژاد با اشاره به مناطق پرخطر در چهارشنبه سوری اظهار داشت: از نیروی انتظامی تقاضا داریم که با هوشیاری و اقدامات اطلاعاتی قبل از برگزاری آتش جلوی افراد را بگیرند.
وی اظهار داشت: والدین باید در مورد آتش بازی بی خطر با فرزندان خود همراهی کنند و از اتفاقات ناخوشایند در چهارشنبه سوری های پرخطر جلوگیری نمایند.
رئیس اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: آموزش و آگاهی سازی دانش آموزان در مدارس در حال انجام می باشد و از خانواده ها به علت تأثیرگذاری بیشتر روی فرزندان خود تقاضا داریم که آموزش های لازم در مورد آتش بازی را به فرزندان و جوانان خود بدهند.
۱۳: ۰۲ تبریز در صدر حوادث چهارشنبه آخر سال

رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: تبریز با هفت فوتی مقام اول حوادث چهارشنبه آخر سال را به خود مختص کرده است.
جعفر میعادفر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تا این ساعت تهران، آذربایجان شرقی و کرمانشاه به ترتیب رکورددار استانهای بیشترین مصدوم ناشی از حوادث چهارشنبه پایان سال بودند.
وی اظهار داشت: از یکم تا ۲۲ اسفند ماه، ۲۷۸ نفر مصدوم و فوت ناشی از حوادث چهارشنبه پایان سال داشته ایم.
میعادفر، تعداد فوتی ها ناشی از این حوادث را ۱۴ نفر تا این لحظه عنوان نمود و اضافه کرد: به ترتیب تبریز ۷، تهران چهار، همدان، ارومیه یک و قزوین یک نفر در طول این مدت فوت کرده اند.
وی افزود: حالا ۳۵ نفر در بیمارستان های کشور به علت این حوادث بستری هستند که ۶ نفر از آنها در مراقبت های ویژه قرار دارند.
رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: از این تعداد مصدومان ۴۲ نفر گرفتار قطع عضو، ۶۲ نفر گرفتار صدمه به چشم و ۱۰ نفر هم گرفتار سوختگی شدند، در طول این زمان به یک آمبولانس اورژانس کشور صدمه وارد شد.
میعادفر اظهار داشت: بیشترین مصدومان به تفکیک استان به ترتیب مربوط به استانهای تهران، آذربایجان شرقی و کرمانشاه بوده است.
۱۱: ۲۸ ۴ جوان مشهدی حین ساخت مواد آتش زا گرفتار حادثه شدند

مدیر منطقه سوم عملیات آتش نشانی مشهد اظهار داشت: چهار جوان در حین ساخت مواد آتش زا در بلوار طبرسی شمالی گرفتار سوختگی شدند.
به گزارش روان ما به نقل از مهر، حسن عظیمیان اظهار داشت: به دنبال تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ در خصوص شنیدن صدای انفجار از داخل یک ساختمان، آتش نشانان و نجاتگران ایستگاه هشت به محل حادثه در خیابان شهید سوختانلو اعزام شدند.
مدیر منطقه سوم عملیات آتش نشانی مشهد بیان کرد: در این حادثه چهار جوان در حین ساخت ترقه برای چهارشنبه سوری، در داخل اتاقی در طبقه همکف یک ساختمان به علت انفجار مواد محترقه گرفتار سوختگی و صدمه شدید شده بودند که آتش نشانان بلافاصله ضمن ایمن سازی محیط حادثه این افراد را برای انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین های اورژانس حاضر در محل دادند.
وی اظهار داشت: حال مصدومان این حادثه وخیم اعلام شده است.
منبع:

1401/12/25
13:22:48
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی