رئیس علوم پزشكی لرستان مطرح كرد؛

کمبود تجهیزات آزمایشگاهی در لرستان

کمبود تجهیزات آزمایشگاهی در لرستان به گزارش روان ما، رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به کمبود تجهیزات در عرصه آزمایشگاهی این استان، اظهار داشت: در بخش دیالیز به کمک بخش خصوصی نیاز داریم.بهرام دلفان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طی ۲۰ ماه گذشته چهار دستگاه «ام آرآی» برای بیمارستان ها و مراکز درمانی استان خریداری نموده ایم، عنوان کرد: این تجهیزات برای بیمارستان های پلدختر، نورآباد، کوهدشت و الشتر خریداری شده است.
کمبود تجهیزات آزمایشگاهی
وی با اشاره به اینکه بزودی دستگاه «ام آرآی» بیمارستان شهدای عشایر هم که خریداری شده وارد استان می شود، اظهار داشت: همینطور این دستگاه برای بیمارستان دورود هم سفارش داده شده که بزودی با تأمین منابع وارد چرخه درمان می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همینطور از خریداری دستگاه «سی تی اسکن» برای بیمارستان دورود و بروجرد اطلاع داد و اظهار داشت: برای خرید هر دستگاه «ام آرآی» ۲۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده، این در شرایطی است که سال قبل قیمت این دستگاه هفت میلیارد تومان بوده است.
دلفان با تاکید بر این که مدام ما درحال خرید تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی استان هستیم، اضافه کرد: البته ما در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی با کمبودهایی مواجه هستیم، در حوزه لابراتوار ها سرمایه گذاری صورت نگرفته و امیدواریم با حمایت دولت و وزارت بهداشت بتوانیم تجهیزات آزمایشگاهی استان را مدرن نماییم.
در بخش دیالیز به کمک بخش خصوصی نیاز داریم
وی در ادامه ضمن اشاره به تجهیز مراکز درمانی استان به دستگاه دیالیز، اظهار داشت: حدود هشت دستگاه دیگر اگر برای استان خریداری شود نیازهای استان در حوزه برطرف می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بیان داشت: هدف اینست که در حوزه خرید دستگاه دیالیز بخش خصوصی هم کمک نماید، صفر تا ۱۰۰ هزینه بیماران دیالیزی را دولت پرداخت می کند، در این خصوص مرکز دیالیز سلام خرم آباد که یک شبکه گسترده دیالیز در کشور بوده، راه اندازی شد.
دلفان اظهار داشت: امیدواریم در این خصوص غیر از خرم آباد، بتوانیم از امکانات بخش خصوصی در شهر های دیگر استان در حوزه دیالیز استفاده نماییم.

1402/06/20
12:21:47
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی