خروج توده 4 کیلویی از شکم بانوی بیجاری

خروج توده 4 کیلویی از شکم بانوی بیجاری به گزارش روان ما، با تلاش پزشک متخصص زنان و زایمان، توده ۴ کیلوگرمی از شکم بانوی بیجاری با موفقیت خارج شد.دکتر فرحناز فریدونی، جراح و متخصص زنان و زایمان در بیجار در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به خروج موفقیت آمیز توده ۴ کیلوگرمی از شکم بانوی ۴۸ ساله بیجاری در بیمارستان امام حسین (ع) اظهار نمود: بیمار با علایم احساس بزرگی و درد شکم به مطب مراجعه نموده و بعد از انجام سونوگرافی و MRI مشخص شد این توده فضای لگن تا قفسه سینه(ضایعه دیافراگم) را پر کرده است.
وی با اشاره به اینکه حجم و ابعاد این توده برابر با رحم در ماه نهم حاملگی بود، اضافه کرد: این بیمار سابقه هیچ زایمانی هم نداشته است.
جراح و متخصص زنان و زایمان ضمن اشاره به این که عمل جراحی با روش لاپاراتومی صورت گرفته است، اضافه کرد: هم اکنون حال عمومی بیمار مساعد و جهت ادامه درمان و مراقبت های بیشتر به بخش زنان منتقل شد.
فریدونی خاطرنشان کرد: نوع جراحی این ضایعه ها بر مبنای مشکل بیمار و مقدار فضای درگیر شده متفاوت می باشد و در بعضی افراد فقط عمل حذف توده صورت می گیرد اما در این بیمار، با عنایت به شدت درگیری و شک به بدخیمی، بالاجبار رحم برداشته و به اصطلاح (هیسترکتومی) هم انجام شد.


منبع:

1402/07/06
09:30:51
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی