رئیس دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان:

تفاوت قیمت با کشورهای همسایه مهم ترین دلیل قاچاق شیرخشک است

تفاوت قیمت با کشورهای همسایه مهم ترین دلیل قاچاق شیرخشک است به گزارش روان ما، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان اظهار داشت: تفاوت قیمت شیر خشک در ایران با کشورهای همسایه یکی از مهم ترین علل قاچاق شیر خشک در سیستان و بلوچستان است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، حبیب غزنوی در نشستی با عنوان اتاق شیشه ای که با حضور خبرنگاران و مطالبه گران زاهدان برگزار شد، بیان نمود: نظام سلامت در سالیان گذشته تمام توان خویش را در جهت رفع چالش ها و سپس ارتقای امکانات، تجهیزات و زیرساخت ها به کار بسته است.
وی افزود: خوشبختانه در ۲ سال قبل و در خیلی از بخش ها توانسته ایم خدمات سلامت را توسعه دهیم که مهم ترین گواه آن خریداری پنج هزار و ۸۶۰ میلیاردریال تجهیزات پزشکی برای بیمارستان های زیر پوشش هست که میتوان گفت خریداری این رقم تجهیزات در طول۲ سال در دانشگاه بی سابقه بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه سیستان بلوچستان بالاترین میزان تصادفات در سطح کشور را دارد، اظهار داشت: سهم بسیار زیادی از این حوادث ترافیکی در رابطه با قاچاق شهروندان بیگانه است که هزینه های قابل توجهی را به نظام سلامت تحمیل می کند.
وی در مورد خدمات تخصصی و فوق تخصصی در سراوان، افزود: در بیمارستان های رازی و ایرانمهر سراوان، با افزایش تعداد متخصصان رشته های مختلف، شاهد کاهش اعزام های درمانی هستیم.
غزنوی ضمن اشاره به این که سیستان و بلوچستان بیشترین میزان موالید را در سطح کشور دارد اظهار داشت: کوچک ترین مشکلی در توزیع شیر خشک در سطح کشور، یک بحران بزرگ در سیستان و بلوچستان به علت این حجم از موالید بوجود می آورد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم با اشاره به اینکه رجوع شهروندان بیگانه فاقد هویت به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت درمان، هزینه های بسیار هنگفتی را به این دانشگاه وارد کرده است، اظهار نمود: در پنج سال قبل ۹۵۲ میلیاردریال جهت انجام جراحی و درمان شهروندان بیگانه صرف شده است.
محمد کاظم مؤمنی اظهار داشت: در سلامت مردم با هیچ کس تعارف نداریم، اگر از جانب مراکز عرضه دهنده خدمات درمانی تخلفی صورت گیرد به هیچ وجه کوتاه نمی آییم و مطابق قانون نسبت به اعمال قانون آن اقدام می نماییم.
وی اضافه کرد: هم اکنون اغلب خدمات تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان های سیستان و بلوچستان صورت می گیرد، روزی صدها بیمار بدحال در بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) زاهدان پذیرش می شوند که ۹۹ درصد از آنان درمان می شوند.
بسیج رسانه وظیفه تربیت خبرنگاران در تراز انقلاب اسلامی را بر عهده دارد
رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان هم در این نشست اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی امر بسیار مهم و ضروریست که از رسالت های مهم بسیج رسانه است.
پوریا یاسینی افزود: رسانه باید بلندگوی مردم باشد از زبان آنان از مسؤولان و مدیران مطالبه گری داشته باشد.
وی بیان نمود: این مطالبه گری از مسؤولان می تواند تأثیرات بسیار مثبت و خوبی را از خود در سطح جامعه بر جای گذارد.
رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از اهداف بسیج رسانه تقویت و گسترش جبهه رسانه در جنگ نرم است.
منبع:

1402/08/26
19:33:45
5.0 / 5
82
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی