عضو هیات علمی دانشگاه آزاد شاهرود خبر داد؛

انجام زایمان طبیعی بدون درد با روش های پیشرفته در شاهرود

انجام زایمان طبیعی بدون درد با روش های پیشرفته در شاهرود روان ما: عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از انجام زایمان طبیعی بدون درد با روش های پیشرفته در این شهرستان آگاهی داد.به گزارش روان ما به نقل از مهر، یوسف کلوخی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی بیمارستان خاتم الانبیا (ص) شاهرود از اجرای روش زایمان طبیعی کاملا بی درد در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) وابسته به این دانشگاه و با آخرین فنون پیشرفته دنیا اطلاع داد.
وی با اشاره به این که برای زایمان بی درد روش های گوناگونی وجود دارد اما هیچکدام به اندازه بی حسی موضعی مؤثر نیستند و دنیا هم این روش را قبول دارد یعنی با روش بی حسی مریض ذره ای درد را احساس نمی کند، افزود: درد زایمان از دردهای شدیدی است که بطور معمول اگر تسکین داده شود می تواند جلوی آمار سزارین را بگیرد چون که اغلب زنان آبستن از درد ایمان می ترسند و تن به سزارین می دهند.
عضو هیأت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اشاره به این که یکی از اهداف ما پایین آوردن درد زایمان است اشاره کرد: درد زایمان از قدیم به روش های مختلفی کنترل می شد که اکنون بهترین روش پیش گیری از این درد بی حسی های موضعی یا منطقه ای است. یعنی روش اسپاینال، اپیدورال و تا حدی هم کرال و با این روش ها تقریباً ۱۰۰ درصد درد زایمان از بین می رود و اصلاً مادر آبستن دردی را حس نمی نماید.
کلوخی اشاره کرد: در بیمارستان خاتم الانبیا دانشگاه آزاد شاهرود تاکنون بیش از ۵۰ مورد زایمان با این روش انجام شده که همگی موفقیت آمیز بوده است.
وی در مورد ایمنی این روش زایمان هم گفت: در ضمن اینکه این نوع زایمان انجام می گیرد مانیتورینگ هم صورت می پذیرد یعنی هم قلب و هم فشار خون و کلاً علائم حیاتی را در دستگاه کنترل می نماییم و باید بگویم این روش یکی از تازه ترین و بهترین روش های زایمان بدون درد است.
 


منبع:

1403/04/18
17:36:11
5.0 / 5
82
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی