رئیس انجمن طب فیزیكی؛

بیماران توانبخشی مشكل بستری دارند، لزوم بیمه خدمات توانبخشی

بیماران توانبخشی مشكل بستری دارند، لزوم بیمه خدمات توانبخشی روان ما: رئیس انجمن طب فیزیكی و توانبخشی ایران با اشاره به عدم امكان بستری شدن این بیماران اظهار داشت: امیدواریم با تصویب قانون پشتیبانی از معلولان پوشش بیمه خدمات توانبخشی به صورت كامل حل شود.به گزارش روان ما به نقل از مهر، دكتر سیدمنصور رایگانی در حاشیه بیست و یكمین كنگره سالیانه طب فیزیكی، توانبخشی و الكترودیاگنوز ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوعاتی كه در كنگره مطرح می گردد با هدف به روز رسانی كاركنان و متخصصان این حرفه ها در موردش بحث می گردد و تمام صاحب نظران و متخصصان این رشته در طول سال برای به روز رسانی اطلاعات علمی خود و تبادل اطلاعات و آگاهی از یافته های در رابطه با این حیطه در اینجا جمع می شوند و سخنرانی های مختلفی عرضه می دهند.
وی اضافه كرد: در این كنگره در خلال سه روز پیاپی علاوه بر عرضه سخنرانی های علمی و به روز رسانی اطلاعات علمی همكاران كارگاه های در رابطه با طب فیزیكی و توانبخشی هم برگزار می گردد.
رئیس انجمن طب فیزیكی و توانبخشی ایران اظهار نمود: در این كارگاه ها با به كارگیری سونوگرافی جهت تزریق در مفاصل دچار اسپاسیتی، استفاده از سونوگرافی برای تشخیص بیماری های زانو همینطور كاربرد ام آر آی و نحوه تفسیر و خواندن تصاویر ام آر آی مطرح می گردد.
وی ادامه داد: علاوه بر موضوعات علمی كه حیطه های مختلف طب فیزیكی و توانبخشی را در بر می گیرد از قبیل دردهای سیستم اسكلتی و عضلانی، توانبخشی نواحی عصبی و عضلانی و همینطور تازه های تشخیصی الكترودیاگنوز به صورت موازی، بحث پرستاری توانبخشی هم مطرح می گردد و به صورت یك بخش مستقل، پرستاران مطالب خویش را كه در رابطه با پرستاری توانبخشی است عرضه می دهند.
رایگانی اظهار داشت: همكاران گروه های مختلف توانبخشی همچون فیزیوتواپی، كاردرمانی، گفتاردرمانی و ارتوپدی فنی حضور پیدا می كنند و به صورت فعال مطالب خویش را كه در رابطه با این حوزه است عرضه می دهند.
رئیس انجمن طب فیزیكی و توانبخشی ایران اظهار داشت: مسائل و مشكلات حرفه ای در این كنگره مطرح و بیان می گردد كه این معضلات عدم امكان بستری كردن بیماران در سرویس های طب توانبخشی است و ما الان در این زمینه مشكلات فراوانی داریم و این موضوعی است كه باید حتما به آن پرداخته شود. امیدواریم سیستم سیاستگذاری بهداشت و درمان و خصوصا سازمان های بیمه گر به این مورد مهم اهمیت بیشتری بدهند كه بیمارانی كه نیازمند به خدمات توانبخشی بستری هستند در سرویس های طب فیزیكی و توانبخشی بستری شوند و خدمات لازم را دریافت كنند.
وی ادامه داد: امیدواریم با طی مراحل نهایی تصویب قانون پشتیبانی از معلولان كه هم اكنون در شورای نگهبان است مبحث پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی به صورت كامل حل شود و بیمه های پایه بتواند این خدمات را عرضه نماید.
رایگانی اظهار داشت: با عنایت به بندی كه در این قانون وجود دارد و بیمه های پایه را ملزم می كند كه خدمات پزشكی در رابطه با معلولیت را پوشش بدهد، امیدواریم كه در آن خدماتی كه تا الان پوشش داده نشده به صورت كامل پوشش داده شود و این مشكل برطرف گردد.
رئیس انجمن طب فیزیكی و توانبخشی ایران اظهار داشت: همینطور ما از سیاستگذاران وزارت بهداشت به صورت جد و موكد درخواست می نماییم كه در چندین مركز دانشگاهی كشور كه بخش های آموزش دستیاری تخصصی طب فیزیكی و توانبخشی را دارند، مراكز جامع طب توانبخشی را هم راه اندازی كنند. این مراكز، مراكزی است كه باید در مراكز آموزشی شاخص كشور راه اندازی شود و در آنجا پرستاران، متخصص و دستیاران مختلف گروه های توانبخشی علاوه بر اینكه عرضه خدمات درمانی و توانبخشی به بیماران را انجام می دهند، آموزش های لازم را هم ببینند.
وی در انتها تصریح كرد: ما احساس می نماییم كه مراكز خدمات طب توانبخشی به صورت مطلوب باید به صورت نمونه در مراكز خاصی در كشور راه اندازی شوند تا یك الگویی برای نمونه برداری در سطح كلان كشور برای مراكز دیگر شوند.

1396/10/30
15:04:36
5.0 / 5
5273
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی