چه كار نماییم شب ها كم تر دچارحملات آسمی شویم؟

چه كار نماییم شب ها كم تر دچارحملات آسمی شویم؟ روان ما: محققان می گویند شبی دو قاشق چای خوری عسل می تواند سرفه های آسمی را در خواب كمتر كند.به گزارش روان ما به نقل از خبر آنلاین، بخش سلامت دانشگاه كالیفرنیا سفارش می كند كه بزرگ سالان پیش از رفتن به رختخواب دو قاشق چای خوری عسل میل كنند تا میزان سرفه های آسمی را كمتر كنند.
البته هنوز این نظریه كه عسل می تواند آسم را خوب كند، ثابت نشده است اما طرفداران این نظریه ادعا كرده اند كه این روش سبب كاهش حساسیت فرد به گرده می گردد.(گرده یكی از شایع ترین عوامل حملات آسمی است)
واقعیت این است كه عسل تولید بزاق را بالا می برد و بزاق راه هوایی و تحریك گلو را كاهش داده و درنتیجه سرفه كمتری تولید می گردد. عسل همینطور دارای خاصیت ضدالتهابی است و ممكن است تورم راه های هوایی «آسم زا» را كم كند.
اغلب تحقیقات دراین زمینه روی كاهش سرفه تمركز كرده و بخش اعظم آن ها مربوط به مطالعه تأثیر عسل بر عفونت تنفسی فوقانی و نه آسم است؛ هرچند این دو می توانند علائم مشابهی داشته باشند.
مطالعه صورت گرفته روی 300 كودك یك تا 5 سال در سال 2012 درباره عفونت تنفسی فوقانی قابل توجه است. به برخی عسل مركبات، به برخی عسل اكالیپتوس، به برخی هم عسل Labiatae (تیره نعناییان) و برخی هم «دارونما» داده شد.
به بچه هایی كه عسل داده شد بود، دچار سرفه كمتر شده و خوابشان بهبود پیدا كرد.
تحقیقات تكمیلی نشان داد عسل بهتر از دیفن هیدرامین و دكسترومتورفان جواب داده و سرفه ها را كمتر می كند.
اغلب تحقیقات در این زمینه حول محور مصرف كردن عسل به صورت خوراكی است اما تحقیق دیگری در سال 2014 روی حیوانات با استفاده از استنشاق نشان داد كه عسل در كاهش حملات آسمی مؤثر است و درهرحال تحقیقات انسانی بیشتر موردنیاز است.
5656

1397/03/02
16:21:57
5.0 / 5
5110
تگهای خبر: تولید , عفونت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی