مطالعه جدید نشان می دهد؛

تاثیر مكمل ویتامین C در كاهش خس خس سینه نوزادان

تاثیر مكمل ویتامین C در كاهش خس خس سینه نوزادان روان ما: محققان عنوان می كنند مصرف مكمل ویتامین C در طول حاملگی توسط زنان سیگاری می تواند ریسك مبتلا شدن نوزاد به خس خس سینه را كم كند.به گزارش روان ما به نقل از مهر، خس خس سینه مشكل تولید صدای شبیه سوت به علت انسداد مجرای تنفسی تحتانی است.
نتایج نشان داد تفاوت چشمگیر آماری در عملكرد ریه نوزادان در سن ۳ ماهگی بین آنهایی كه مادرشان هر روز در طول حاملگی مكمل ویتامین C مصرف كرده بود و آنهایی كه مادرشان دارونما مصرف كرده بود وجود داشت.
«سینتیا مك اووی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه علوم و بهداشت اورگن آمریكا، در این باره می گوید: «علیرغم فواید ویتامین C، اولویت اول این است كه زنان آبستن سیگارشان را ترك كنند.»
وی در ادامه می افزاید: «برای آن دسته از زنان سیگاری آبستن كه نمی توانند سیگارشان را ترك كنند، مصرف مكمل ویتامین C راهی ساده و ایمن برای كمك به نفس كشیدن بهتر نوزادشان است.»
مطالعه قبلی نشان داده است كه مصرف روزانه مكمل ویتامین C در دوره حاملگی توسط زنانی كه نتوانستند سیگارشان را ترك كنند، با كاهش میزان صدمه به ریه های نوزادان همراه بود.
به گفته محققان، ویتامین C باعث توقف افزایش رسوب كلاژن در اطراف مجاری هوا در مدلهای حیوانی نوزادانی شد كه در طول حاملگی در معرض دود سیگار/نیكوتین قرار گرفته بودند. تجمع این رسوبات باعث سفت تر شدن ریه ها و مجاری هوا شده و در نتیجه نوزاد دچار مشكلات ریوی نظیر خس خس سینه می گردد.

1397/03/17
20:39:26
5.0 / 5
4981
تگهای خبر: ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی