تنظیم فعالیت های مغز توسط لیزری كوچك تر از گلبول قرمز

تنظیم فعالیت های مغز توسط لیزری كوچك تر از گلبول قرمز روان ما: ایسنا نوشت: محققان آزمایشگاه ؛بركلی؛ در كالیفرنیا لیزری تولید كردند كه از گلبول قرمز خون كوچكتر است و باعث تنظیم فعالیت های مغز می گردد.محققان آزمایشگاه های "بركلی" در كالیفرنیا، طی آخرین تحقیقات خود، پژوهش ویژه ای انجام دادند كه منجر به تغییر قابل توجهی در علم پزشكی خواهد شد.
در این پژوهش، یك تیم بین المللی در آزمایشگاه "بركلی"، "میكرو لیزرهایی" تولید كرده اند كه از گلبول قرمز خون كوچكتر است. این محققان دریافتند، زمانیكه مخلوط دانه های پلیمر با عرض پنج میكرون و نانوذرات عجیبی مانند "سدیم فلوراید ایتریم" كه با "تولیم" تزریق شده است، در معرض امواج فروسرخ قرار گیرند، می توانند به صورت قابل ملاحظه ای نور درخشان ساطع كنند كه این تابش نور در طول موج هایی خاص صورت می گیرد.
این لیزر می تواند پنج ساعت به صورت مداوم كار كند. حتی اگر در خون غوطه ور شود. محققان تولیدكننده این لیزر اظهار كردند، این لیزر در كنترل فعالیت سلول های مغزی كاربرد دارد كه می تواند به درمان بیماری های مغزی كمك نماید.
علاوه بر آن می تواند به عملكرد حسگرهایی كه تغییرات محیطی و شیمیایی را تشخیص می دهند كمك نماید. محققان اخطار دادند كه این لیزر پیش از استفاده باید از وجود هرگونه آلودگی پاك شود. محققان هنوز در حال تحقیق روی نانوذرات هستند كه بتوانند با استفاده از آن ها عملكرد نور در لیزرها را بهبود بخشند.

5656

1397/04/04
13:28:47
5.0 / 5
5213
تگهای خبر: تولید , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی