بزرگ ترین مزرعه عمودی دنیا در خط هوایی امارات

بزرگ ترین مزرعه عمودی دنیا در خط هوایی امارات روان ما: ایسنا نوشت: بزرگترین مزرعه عمودی كه در دوبی ساخته خواهد شد، غذای مسافران خطوط هوایی امارات را تامین خواهد نمود.با تداوم روند افزایش جمعیت در این سیاره كوچك، تكنیك های كشاورزی فعلی به اندازه كافی كارآمد نیستند و نمی توانند پاسخگوی نیاز غذایی ما باشند.
به همین منظور، جهت استفاده بهتر از فضا، مزارع آینده به احتمال فراوان به شكل ساختمان های بلند درمی آیند.
در حال حاضر، بزرگترین مزرعه عمودی در جهان مانند خیلی از دیگر بزرگترین و جدیدترین چیزها در دنیا، به دست شركت استارتاپی "كراپ وان"(Crop One) در دوبی ساخته خواهد شد.
در این مزرعه، سالاد و سبزیجات برای مسافران خطوط هواپیمایی امارات كشت خواهد شد.
انتظار می رود این تسهیلات جدید بعنوان یك مشاركت بین كترینگ شركت هواپیمایی امارات و این شركت استارتاپی، 12 هزار متر مربع برای كشت سبزیجات فضا فراهم آورد.
شركت ها می گویند كه این مزرعه در نقطه اوج خود به اندازه 364 هكتار زمین كشاورزی متعارف، تولید خواهد داشت كه روزانه 2700 كیلوگرم محصول تولید خواهد نمود.
این مزرعه عمودی جدید بسیار بزرگتر از مزرعه های احداث شده قبلی است. بعنوان مثال، مزرعه عمودی FarmedHere در شیكاگو 8400 متر مربع و مزرعه Aerofarms در نیوجرسی 6400 متر مربع وسعت دارد.

كشاورزی عمودی نه تنها مقدار زیادی در استفاده از زمین صرفه جویی می كند، بلكه گزارش شده است كه تنها یك درصد از آب كشاورزی سنتی را استفاده می نماید و به علت محیط كشت كنترل شده، هیچ گونه آفت كش یا علف كُش لازم نیست.
یكی دیگر از مزایای اصلی كشاورزی عمودی این است كه می توان آن را حدودا در همه جا، همچون در كشتی، تریلی، داخل شهر و حتی در فضا برپا كرد.
به دلیل اینكه این مزرعه در نزدیكی فرودگاه بین المللی آل مكتوم دوبی تاسیس می شود، هزینه های حمل و نقل و انتشار گازهای گلخانه ای هم كاسته می شود و محصولات، تنها چند ساعت بعد از برداشت، به مشتریان خواهد رسید.
ساخت این مزرعه در دوبی، از ماه نوامبر سال جاری آغاز خواهد شد و نخستین وعده غذایی حاصل از آن در سال 2019 سرو خواهد شد.
5656

1397/04/16
17:07:09
5.0 / 5
5273
تگهای خبر: تولید , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی