آمار مرگ روزانه در فارس به ۳۴ نفر رسید

آمار مرگ روزانه در فارس به ۳۴ نفر رسید روان ما: فارس از شروع این هفته، روزانه شاهد افزایش شدید تعداد فوت شدگان ناشی از بیماری كرونا در فارس هستیم و طی 24 ساعت منتهی به بامداد 12 آبان، آمار به 34 قربانی رسید تا سیاهترین روز در این استان رقم بخورد.


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوشنبه ۱۲ آبان و در حالی که به شدت ابراز نگرانی می کرد به خبرنگاران اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد رقم خوردن بدترین روز فارس در ارتباط با مرگ مبتلایان به کرونا و مرگ ۳۴ نفر از بیماران بودیم و این مساله در کنار تعداد مبتلایان، یک زنگ خطر جدی شمرده می شود.
دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به رسیدن آمار کل مرگ ناشی از کرونا به ۱۴۷۰ نفر در فارس، اشاره کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته و با انجام تست های تشخیصی، بیش از ۲۱۰۰ بیمار جدید در استان فارس شناسایی شده که رقم بسیار بالایی است.
وی اظهار نمود: از شروع شیوع کروناویروس تا کنون، ۳۷۶ هزار نمونه آزمایشگاهی در فارس از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، تا حالا ۹۱ هزار و ۴۸۳ مورد مثبت شناسایی شده است.
افزایش شدید تعداد بیماران با وضعیت وخیم در فارس
این مقام مسئول در ادامه با اعلان اینکه الان هزار و ۴۹۹ بیمار مشکوک و دارای علامت در بیمارستان های استان بستری هستند، اظهار داشت: از این تعداد، ۲۱۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به سبب وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
همتی همین طور آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۷۷ هزار و ۶۱۳ نفر اعلام نمود.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلان اینکه استان فارس از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز درآمده و محدودیت های جدید در استان اعمال شده است، اضافه کرد: ظرفیت اشغال تخت های بیشتر بیمارستان های استان تکمیل شده و بیماران مبتلا به کرونای خیلی از بیمارستان های استان برای دریافت خدمات در فهرست انتظار قرار دارند.
همتی خطاب به مردم فهیم استان فارس اظهار داشت: کنترل بیماری به مسئولیت پذیری تک تک افراد جامعه بستگی دارد، هم اکنون عده ای از مردم به سبب بی توجهی و سهل انگاری برخی افراد، به بیماری مبتلا می شوند و جان خودرا از دست می دهند.
به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، گزارش ها حاکی از تداوم خستگی کادر درمان در سراسر استان و کاهش شدید تعداد تخت های بستری ویژه بیماران مبتلا به کرونا ویروس در فارس است. افزایش تعداد بیماران با وضعیت وخیم جسمی و محدودیت در تخت های بخش های مراقبت ویژه و... زمینه افزایش تعداد قربانیان کرونا ویروس را در این هفته به وجود آورده است.
منبع:

1399/08/13
12:41:30
5.0 / 5
1266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی