زارع:

پیشنهاد حذف غربالگری زنان حامله را به حساب مجلس نگذارید

پیشنهاد حذف غربالگری زنان حامله را به حساب مجلس نگذارید روان ما: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی آمادگی پیش بینی ردیفی در بودجه برای کاهش هزینه های غربالگری زنان حامله را دارد، اظهار داشت که پیشنهاد حذف غربالگری را به حساب مجلس شورای اسلامی نگذارید.


رحیم زارع در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: همه ما برای ارتقاء سلامت در کشور تلاش می نماییم چه در بودجه، چه در هدفمندی یارانه ها و حتی در قانون مالیات بر ارزش افزوده که سهم سلامت را بالا می بریم تا نسل آینده ما نسل سلامتی باشند. طبیعتا اگر کسی بخواهد به دنبال حذف غربالگری زنان حامله باشد این یک حرکت غیرکارشناسی خواهد بود و باید به آن پیشنهاد دهنده شک کرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: اگر ما امروز در صنعت هسته ای و بخش های دیگر حرفی برای گفتن داریم برای این است که حرف های ما علمی و متناسب با پیشرفت علم است. گفته می شود از سال ۱۹۰۰ تا ۱۹۵۰، ۵۰ سال طول کشیده که علم دو برابر شده و از سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۸۰ این روند ۳۰ سال به طول انجامیده و از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۰، ۲۰ سال طول کشیده که علم دو برابر شود اما الان در سال ۲۰۲۱ گفته می شود که هر ۷۳ روز یکبار علم دو برابر می شود. ما در عصر پیشرفت تکنولوژی هستیم و این پیشرفت به قدری است که امکان ترسیم منحنی پیشرفت در بعد زمان حدودا نا ممکن است چه طور در چنین عصری این اظهارنظرها مطرح می شود.
زارع تصریح کرد: من از مردم می خواهم پیشنهاد حذف غربالگری زنان حامله را به حساب مجلس شورای اسلامی نگذارند ظاهرا این پیشنهاد در کمیسیون ویژه خانواده مطرح است از اعضای این کمیسیون می خواهم آنرا رد کنند چونکه اگر چنین پیشنهادی به تصویب برسد به مدلول مبارزه با علم است و ما دیگر نباید ادعای علمی بودن نماییم.
وی تصریح کرد: ما نمی خواهیم جمعیت ناقصی داشته باشیم که هزینه ای چند برابر یک فرد سالم می باشد و فردی که متولد می شود عذاب بکشد، غربالگری لازم است و ما هرچه بتوانیم در حوزه غربالگری بودجه بگذاریم و تلاش نماییم کم است اتفاقا باید غربالگری الزامی باشد حتی حاضر هستیم به کاهش هزینه هایش کمک نماییم خیلی ها مشکل مالی دارند و شاید نتوانند این هزینه را پرداخت کنند. ما باید به هر قیمتی حفظ نماییم یارانه بدهیم و یا ردیفی برای کاهش هزینه ها پیش بینی نماییم. هرچه هست امیدواریم این پیشنهاد غیرکارشناسی و غیرعلمی که در جامعه هم بازتاب بدی داشته به حساب مجلس شورای اسلامی گذاشته نشود.
منبع:

1399/11/04
15:46:03
0.0 / 5
1343
تگهای خبر: تكنولوژی , سلامت , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی