آنتی بادی حاصل از واکسن آسترازنکا در کدام گروه سنی بیشتر است؟

آنتی بادی حاصل از واکسن آسترازنکا در کدام گروه سنی بیشتر است؟ روان ما: خراسان رضوی افراد واکسینه شده 61 تا 65 ساله نسبت به افراد واکسینه شده در سایر گروههای سنی آنتی بادی های کمتری در مقابل ویروس کرونا دارند.


به نقل از نیوز، هانس زائجر، دکتر میکروبیولوژیست در بانک خون Sanquin هلند اظهار داشت: برمبنای نتایج تحقیق بر روی گروهی از افراد که واکسن آسترازنکا را بوسیله پزشک عمومی دریافت کرده بودند بنظر می رسد که این واکسن نسبت به واکسن های mRNA آنتی بادی های بیشتری در بعضی گروههای سنی تولید می کند.
این بانک خون تعداد آنتی بادی های حدود ۱۴۰۰ اهداکننده خون واکسینه شده را بررسی کرد و نتایج نشان داد، هر چه فرد مدت طولانی تری واکسینه شده باشد، آنتی بادی ها کمتری دارد.
بگفته زائجر، جوان ترین اهداکنندگان بین ۱۸ تا ۲۵ سال، بطور متوسط حدودا هشت برابر بیشتر از افراد گروه ۶۱ تا ۶۵ ساله در خون خود آنتی بادی داشتند. میزان آنتی بادی در گروه سنی بالاتر بین ۷۱ تا ۷۵ سال بطور متوسط دو برابر بود در صورتیکه این گروه زودتر از افراد ۶۱ تا ۶۵ ساله واکسینه شده بودند.
قبل از این مشخص شده بود که واکسن کروناویروس آسترازنکا، مانند واکسن یانسن (Janssen) می تواند تلفیقی از تشکیل لخته و کاهش تعداد پلاکت ها را در موارد بسیار نادر بوجود آورد. این ترکیب خطرناک بعنوان ترومبوز با سندرم ترومبوسیتوپنی (TTS) شناخته می شود. هر دو واکسن در شروع واکسیناسیون به مردم هلند تزریق شدند.
در بهار، تصمیم گرفته شد که عمدتاً از واکسن های mRNA تولید شده توسط فایزر و مدرنا استفاده گردد. این واکسن ها عوارض جانبی شدید ذکر شده را ندارند.
شایان ذکر است، واکسن آسترازنکا ماه هاست که در هلند استفاده نشده است اما واکسن یانسن هنوز دردسترس است و آژانس دارویی اروپا همچنان هر دو واکسن را بی خطر می داند.
منبع:

1400/08/20
13:54:26
5.0 / 5
149
تگهای خبر: پزشك , تولید , دارو , واكسن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی