در نشست صفری با مدیران تشكل ها و شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی انجام شد

بررسی راه های مساعدت وزارت خارجه برای کاهش موانع توسعه صادرات محصولات دارویی

بررسی راه های مساعدت وزارت خارجه برای کاهش موانع توسعه صادرات محصولات دارویی به گزارش روان ما نشست معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با مدیران تشکل ها و شرکتهای دارویی و تجهیزات پزشکی برگزار گردید.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در نشستی با حضور پیمان پاک معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت نمایندگان سازمان غذا و دارو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیران ۲۶ تشکل و شرکت بزرگ تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی موانع موجود برای صادرات تولیدات این شرکت ها و راهکارهای تسهیل این روند، به خصوص راههای مساعدت وزارت امور خارجه و معاونت دیپلماسی اقتصادی برای کاستن از این موانع و همکاری برای توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی را مورد بررسی قرار دادند.
در این نشست روسای سندیکاها و مدیران عامل شرکت ها و صاحبان صنایع داروهای انسانی، داروهای نانوتک، تولیدکنندگان داروهای مکمل، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و مواد اولیه دارویی و شیمیایی مهم ترین موانع و چالش های پیش روی صادرکنندگان این حوزه را مطرح نمودند.
پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت هم در این نشست، ضمن اعلام آمادگی این سازمان و وزارت صمت برای مساعدت جهت رفع موانع صادرات این نوع محصولات پیشنهاداتی را بیان کرد.
در ادامه این نشست، دکترمهدی صفری هم با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه در زمینه معرفی محصولات شرکتهای ایرانی در سایر کشورها، توجه به تهاتر محصولات ایرانی در فرایند صادرات و ایجاد زمینه های قانونی فعالیت شرکتهای ایرانی در سایر کشورها اقدامات لازم را انجام داده است، بر آمادگی وزارت امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور جهت کمک به رفع مشکلات و توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی تصریح کرد.1400/09/04
13:43:28
5.0 / 5
773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی