بهترین ورزش ها برای جلوگیری از پوکی استخوان

بهترین ورزش ها برای جلوگیری از پوکی استخوان به گزارش روان ما با افزایش سن، بافت استخوانی سریعتر از آنچه که ایجاد می شود از بین می رود و فرد در معرض خطر بیشتر پوکی استخوان، قرار دارد. برای پیشگیری از خطر مبتلا شدن به پوکی استخوان در سنین بالا، باید با مصرف مواد غذایی غنی از کلسیم و همینطور از راه ورزش های منظم در سال های اولیه زندگی تراکم استخوان را افزایش داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، از سویی دیگر سبک زندگی کم تحرک و عادات غذایی نادرست می تواند از بین رفتن بافت استخوانی را تسریع کند.
روزنامه هندوستان تایمز در مطلبی به نقل از یک فیزیوتراپیست ارشد در شهر بنگلور هند تمرین هایی را برای جلوگیری از پوکی استخوان عرضه کرده است.
تمرینات مقاومتی
تمرینات مقاومتی شکلی از حرکات ورزشی است که هدف آنها تقویت عضلات و استخوان هاست. ورزش های مقاومتی باید دو بار در هفته با هدف قرار دادن عضلات قفسه سینه، بازوها، شانه ها، پاها، لگن، کمر و عضلات شکم انجام شوند.
همچون تمرینات مقاومتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
- با وزنه هایی مانند دمبل ورزش کنید
- استفاده از نوار و کش مقاومتی برای تمرین
- استفاده از پرس زانو، پرس شانه یا تمرینات وزنه برداری با استفاده از هالتر.
تمرینات تحمل وزن
تمرینات تحمل وزن، حرکات ورزش و فعالیتی است که عضلات را در مقابل جاذبه زمین فعال می کند. تمرینات تحمل وزن به استخوان ها فشار وارد می نماید که به بهبود توده استخوانی کمک می نماید. برای برخورداری از بیشترین تأثیر این حرکات، تمرینات تحمل وزن بالا سفارش می شود. اما اگر مطمئن نیستید چگونه باید این حرکات را شروع کنید، لازم است با پزشک و فیزیوتراپیست مشورت کنید.
تمرینات تحمل وزن عبارتند از:
- دویدن
- بالا رفتن از پله ها
- استفاده از طناب پرش
- ورزش تنیس یا بدمینتون
تمرینات انعطاف پذیری
تمرینات انعطاف پذیری یکی دیگر از ورزش های مهم می باشد که سبب بهبود انعطاف پذیری عضلات و پویایی مفاصل می شود. با انعطاف پذیری و تحرک بهتر، کمتر در معرض صدمه هستید.
تمرینات کششی انعطاف پذیری عضلات را بهبود می بخشد. کشش عضلات را میتوان قبل و پس از تمرین بعنوان حرکات کششی انجام داد. عضلات را ۵-۳ بار بکشید و کشش را حداقل ۳۰-۱۰ ثانیه نگه دارید.
ورزش هایی مانند یوگا و پیلاتس همچون ورزش هایی هستند که به انعطاف پذیری و استقامت کمک می کنند.1401/03/26
10:36:57
5.0 / 5
175
تگهای خبر: پزشك , زندگی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی