دستاورد جدید محققان؛

موفقیت واکسن جدید سرطان در غلبه بر سد دفاعی تومور

موفقیت واکسن جدید سرطان در غلبه بر سد دفاعی تومور محققان واکسن جدیدی تولید کرده اند که در غلبه بر مکانیسم فرار ایمنی در تومورهای سرطانی موفقیت آمیز بوده است.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، آنها دریافتند که این واکسن از تومورهای سرطانی در مدلهای سرطان موش و پستانداران محافظت می کند. آنها قصد دارند سال آینده این واکسن را وارد آزمایشات بالینی کنند.
ساخت واکسن های سرطان بخش مهمی از تحقیقات سرطان در حدود سه دهه بوده است.
بسیاری از انواع واکسن های سرطان تحت تحقیق هستند، همچون مواردی که پروتئین های بیان شده در انواع مختلف سرطان را هدف قرار می دهند، و آنهایی که بر مبنای جهش های تومور فردی شخصی سازی می شوند.
در حالی که واکسن های موجود می توانند پاسخ ایمنی را در خون القا کنند، تومورها اغلب از راه مکانیسم فرار ایمنی از این پاسخ طفره می روند.
هدف قرار دادن این مکانیسم امکان دارد به محققان در بهبود کارایی واکسن سرطان کمک نماید.
در مطالعه اخیر، محققان دانشگاه کالیفرنیا واکسن سرطان جدیدی ساخته اند که مکانیسم فرار ایمنی را هدف قرار می دهد و سطح آنتی بادی ایمنی را زیاد می کند.
به گفته محققان، رویکرد جدید واکسن، سلول سرطانی را از حذف پروتئین خاص سرطانی منع می کند و در نتیجه امکان حمله هماهنگ سیستم ایمنی به سرطان توسط سلول های T و سلول های کشنده طبیعی (NK) را فراهم می نماید.
محققان واکسن جدید را برای هدف قرار دادن پروتئین های استرس MICA و MICB طراحی کردند که روی سطح سلول های سرطانی قرار دارند.
در حالی که سلول های ایمنی بدن، که بعنوان سلول های T و سلول های NK شناخته می شوند، معمولا در کوشش برای کشتن سلول های سرطانی به این پروتئین های استرس متصل می شوند، سلول های تومور می توانند با جداکردن MICA/B و دفع آنها از حمله آنها فرار کنند.
واکسن جدید از این جداسازی جلوگیری می کند و در نتیجه بیان پروتئین استرس و فعال شدن یک حمله دوگانه از سلول های T و سلول های NK را زیاد می کند.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


منبع:

1401/03/30
08:37:47
5.0 / 5
168
تگهای خبر: تولید , سیستم , واكسن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی