در گفت وگو با روان ما اعلام شد

ذخیره راهبردی بیش از 40 میلیون دز واکسن کرونا

ذخیره راهبردی بیش از 40 میلیون دز واکسن کرونا به گزارش روان ما عضو کمیته واکسیناسیون کرونا با اشاره به این که خط تولید واکسن های ایرانی کرونا متوقف شده است، اظهار داشت: دلیلی وجود ندارد وقتی مصرف نداریم، تولید صورت گیرد؛ اما تولید کنندگان این قابلیت را دارند تا بمحض ثبت سفارش واکسن، باردیگر تولید را از سر بگیرند.


دکتر مصطفی قانعی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین اخبار از روند مطالعات دو واکسن کرونای ایرانی، اظهار داشت: واکسن MRNA هنوز در مرحله گرفتن مجوز برای ورود به مرحله بالینی است. واکسن آدنوویروسی انستیتو پاستور نیز هنوز پرونده خودرا به سازمان غذا و دارو تحویل نداده است.
وی درباره میزان ذخیره واکسن کرونا در کشور، توضیح داد: میزان ذخیره مناسب می باشد و بیش از ۴۰ میلیون دز واکسن کرونا ذخیره راهبردی داریم. در صورتیکه لازم باشد باردیگر روند واکسیناسیون گسترده ای مشابه آنچه که در ماه های قبل رخ داد، صورت گیرد، ما ذخیره مناسبی داریم و از سویی زیرساخت تولید هم به شرایط بسیار خوبی رسیده است و دیگر چالشی دراین زمینه نخواهیم داشت.
قانعی با اشاره به توقف خط تولید واکسن های ایرانی بیان کرد: دلیلی وجود ندارد وقتی مصرف نداریم تولید صورت گیرد؛ اما تولید کنندگان این قابلیت را دارند تا بمحض ثبت سفارش واکسن، باردیگر تولید را از سر بگیرند.
وی درباره زمان فرارسیدن تاریخ انقضای واکسن های کرونای دپو شده، اظهار نمود: مجموعه ای از واکسن های ایرانی و خارجی را داریم که طبق قانون هر واکسنی که تولید شود، تاریخ انقضا هم بر روی آن درج می شود و اگر از نظر تاریخ انقضا مشکلی داشته باشد، اجازه ترخیص آن از انبارها صادر نمی گردد.
عضو کمیته واکسیناسیون کرونا درباره پیش بینی خود از شرایط کرونا طی ماه های آتی نیز به ایسنا، اظهار داشت: تصور می کنم تا شهریورماه مشکلی نخواهیم داشت، اما احتمال دارد با شروع فصل پاییز و همزمان با شیوع آنفلوآنزا، کرونا هم روند افزایشی داشته باشد.
قانعی اضافه کرد: در مورد برنامه های جدید پیرامون واکسیناسیونِ دزهای یادآور باید شواهد از کل دنیا جمع آوری شود تا نتایج سایر کشورها را از تزریق یادآور دوم مشاهده نماییم. علاوه بر آن نوع ویروس در گردش، میزان فراگیری آن و... همگی در تصمیم گیری پیرامون تزریق دزهای یادآور واکسن موثر است.
منبع:

1401/04/11
20:05:14
5.0 / 5
174
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی