تأمین اجتماعی آماده مشارکت در طرح دارویار

تأمین اجتماعی آماده مشارکت در طرح دارویار معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی ضمن اعلام آمادگی کامل تأمین اجتماعی برای مشارکت در طرح دارویار، از تسویه مطالبات داروخانه های خصوصی و مستقل طرف قرارداد این سازمان تا انتهای سال ۱۴۰۰ و همینطور مطالبات در رابطه با نسخه الکترونیک تا انتهای خرداد ۱۴۰۱ اطلاع داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، مهدی اسلامی اظهار داشت: در مرحله اول طرح دارویار، از ۱۳۹۱ قلم داروی زیر پوشش تأمین اجتماعی، با بیان سازمان غذا و دارو ۱۰۴۰ قلم ذیل طرح دارویار قرار گرفته است. برپایه این طرح مقرر شده که یارانه دارو به صورت مستقیم و از راه پرداخت به سازمان های بیمه گر و ازجمله سازمان تأمین اجتماعی اختصاص یابد؛ بنابراین یارانه داروهای خارج از پوشش بیمه ای هم توسط سازمان برنامه و بودجه و با همکاری سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می شود.
اسلامی بر آمادگی کامل و همراهی سازمان تأمین اجتماعی در اجرای طرح دارویار تاکید کرد و اظهار داشت: از نظر تأمین زیرساخت ها و بستر فناوری هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها موضوعی که در طرح دارویار باید همواره مورد توجه قرار گیرد، تأمین منابع پایدار برای این طرح توسط سازمان برنامه و بودجه است که امیدواریم با تأمین اعتبار لازم، شاهد اجرای موفق این طرح باشیم.
وی ضمن اشاره به این که بخش عمده مطالبات داروخانه ها تسویه شده و تنها بخشی از مطالبات در ارتباط با نسخ کاغذی که تبدیل به نسخه الکترونیک نشده و باید در راه مشخص قانونی بررسی و تأیید شود، باقی مانده است، اضافه کرد: درباره مطالبات مراکز دانشگاهی هم با همکاری وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه در راه مشخصی درحال کار هستیم و امیدواریم بزودی این مطالبات هم پرداخت گردد. مطالبات حدود ۱۳ هزار مرکز پاراکلینیک طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی هم مطابق روال مشخص خود درحال پرداخت است.
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی همینطور اظهار داشت: اجرای طرح دارویار در سازمان تأمین اجتماعی در مرحله اول ماهیانه حدود هزار میلیارد تومان و سالانه ۱۲ هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. در صورت وارد شدن داروهای خارجی و سایر داروهای باقیمانده و مدنظر سازمان غذا و دارو به این طرح، پیشبینی می شود که سالانه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر به این هزینه ها اضافه شود و در مجموع برای اجرای این طرح بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز خواهیم داشت که باید توسط سازمان برنامه وبودجه تأمین شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، اسلامی خاطرنشان کرد: کل بودجه بخش درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی هم اکنون حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است و این سازمان در طرح دارویار تنها نقش همکاری و تسهیل گری دارد. تأمین هزینه این طرح به صورت کامل برعهده سازمان برنامه و بودجه کشور است.
منبع:

1401/05/06
15:37:07
5.0 / 5
248
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی