سرپرست دانشگاه علوم پزشكی یاسوج خبر داد

اعلام وضعیت نارنجی كرونایی در 5 شهرستان كهگیلویه و بویراحمد

اعلام وضعیت نارنجی كرونایی در 5 شهرستان كهگیلویه و بویراحمد به گزارش روان ما كهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشكی یاسوج اظهار داشت: تا روز گذشته، ۳۸ بیمار كرونایی در استان جان خویش را از دست دادند كه بیشترین قربانیان مربوط به شهرستان گچساران با ۱۵ مورد است.


دکتر پرویز یزدان پناه روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه در شصت و پنجمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا، با اشاره به اینکه ۹ مورد از فوتی های کرونا مربوط به شهرستان بویراحمد است، اظهار نمود: در شهرستان کهگیلویه ۷، چرام ۲، باشت ۴ و بهمئی یک مورد فوتی کرونا به ثبت رسید.
یزدان پناه با اشاره به اینکه پنج شهرستان باشت، بویراحمد، چرام، کهگیلویه و دنا در وضعیت نارنجی کرونا هستند، اظهار داشت: شهرستان گچساران دارای وضعیت قرمز است.
وی اضافه کرد: همینطور بهمئی و لنده بعنوان شهرستان کم خطر شناخته می شوند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج کل بیماران کرونایی استان را از آغاز شیوع ۲۴۹۷ نفر دانست و خاطرنشان کرد: یک هزار و ۸۰۱ نفر از مبتلایان به شکل کامل بهبود یافتند.
وی عنوان کرد: ۱۱ نفر هم در بخش مراقب های ویژه بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند.
یزدانپناه تصریح کرد: تا بامداد امروز ۱۷۱ بیمار در بیمارستان های معین کرونا بستری بوده که مبتلا شدن به کرونای ۸۱ نفر قطعی است.
همچنین محمد مهدی بانشی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم در این جلسه با بیان این که ۲۵۹ واحد اداری و صنفی تعطیل داشتیم، تصریح کرد: ۱۵۰ مورد مثبت در افراد شاغل داشتیم اما فوتی وجود نداشت.
وی اظهار داشت: متاسفانه در سه هفته اخیر روند مبتلا شدن به کرونا افزایش داشته که لازم است فاصله گذاری هوشمند و دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود.
بانشی عنوان کرد: به مردم سفارش می نماییم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و اینکه از حضور در مراسمات و تجمعات اجتناب کنند و در صورت لزوم خروج از خانه حتما دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از کسبه و صنوف خواهش می نماییم موارد و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا کسب و کار آنها تعطیل نشود.
به گزارش روان ما به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، بانشی خاطرنشان کرد: پیشخوانهای دولت ۷۰ درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، ۴ واحد باغ و تالار پلمب شد، درصد رعایت در مساجد ۶۸ درصد است، نانوایی ها ۸۶ درصد، رستوران ها ۸۰ درصد و مطب ها هم ۷۲ درصد رعایت می کنند.
وی افزود: از ۸۸۹ آرامستانی که بازدید داشتیم ۷۶ درصد رعایت داشتند، پاساژها ۷۰ درصد و بانک ها هم ۸۸ درصد رعایت موارد بهداشتی را دارند. امیدوار هستیم هفته های پیش رو از نظر مبتلا شدن وضعیت بهتری داشته باشیم.
منبع:

1399/04/26
21:51:34
5.0 / 5
2591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی