معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر تشریح كرد؛

اقدامات هلال احمر برای مقابله با كرونا طی ماه های گذشته

اقدامات هلال احمر برای مقابله با كرونا طی ماه های گذشته به گزارش روان ما معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: از آغاز انتشار كرونا تابحال جمعیت هلال احمر به اقداماتی ازجمله توزیع اقلام بهداشتی، پشتیبانی از كادر درمان، كنترل مسافران نوروزی و غیره پرداخته است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، فرید مرادیان با اشاره اقدامات هلال احمر در جریان انتشار کرونا و تاکید رئیس جمعیت بر حضور در کنار دیگر ارگان ها، اظهار داشت: در همین راستا دبیرخانه کرونای جمعیت و متناظر آن در تمامی استان های کشور تشکیل شد که بنا بر دستور رئیس جمعیت مسئولیت کنترل، رسیدگی و عرضه خدمات درمانی و همینطور امدادی به هم میهنانمان فراهم گردید.
مرادیان با اشاره به حضور شبانه روزی مجموعه هلال احمر در ورودی و خروجی شهرها برای کنترل کلیه مسافران بخصوص در روزهای تعطیلات نوروز اظهار داشت: هلال احمر با استفاده از کلیه ظرفیت خود شامل امدادگران، نجات گران، مراکز امدادی، بین جاده ای، درمانگاه ها و … کوشش کرد در کنار سایر نهادهای متولی همچون وزارت بهداشت خدمات تخصصی در پیشگیری و درمان ویروس کرونا را به مردم عرضه نماید.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر خاطرنشان کرد: در ایام سخت ابتدایی کرونا و کمبود تخت های بیمارستانی در سرتاسر کشور به علت غافلگیری نسبت به شیوع این اپیدمی، جمعیت هلال احمر بعنوان پشتیبان بیمارستان مسیح دانشوری وارد عمل شد و خدمات گسترده حمایتی و درمانی را انجام داد. همچنین در مراکز درمانی خارج از کشور، در جهت اهداف بشر دوستانه و درخواست هایی که از جانب این کشورها عنوان شد، هلال احمر با همه توان و ظرفیت خود به کمک رجوع کنندگان و بیماران این کشورها شتافت.
مرادیان اذعان داشت: در راه خدمت رسانی متأسفانه برخی از همکاران ما هم به ویروس کرونا مبتلا شدند و چندین نفر امدادگر و داوطلب هم شهید شدند. با دستور رئیس جمعیت سعی کردیم امکانات پیشگیرانه ای همچون ماسک، ژل ضد عفونی و سایر وسایل محافظتی در اختیار عزیزانمان در صف مقدم این مبارزه قرار گیرد.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ادامه به توزیع اقلام و وسایل ضروری جلوگیری از کرونا تابحال در چارچوب چند مرحله بین امدادگران، پرسنل و مجموعه هلال احمر اشاره نمود و اظهار داشت: برای تمام استان ها شامل پایگاه ها، مراکز درمانی، مراکز توانبخشی، داروخانه ها، کارمندان مجتمع تهرانپارس، بیمارستان نور افشار، واحدهای ستادی و … طی این مدت ده ها هزار ماسک سه لایه، محلول ضدعفونی، البسه حفاظتی، محافظ صورت و… توزیع شده است
وی اضافه کرد: بنا داریم با تداوم روند امداد رسانی خود، سطح خدمات رسانی به همکاران زحمتکش خویش را هم ارتقا دهیم. در این حوزه تدابیری از سوی رئیس جمعیت اندیشیده شده که مدیران را مکلف به حمایت و حفاظت از کلیه کارکنان در مقابل ابتلای به این ویروس کرده است.
مرادیان تصریح کرد: دستورالعمل حمایت های تغذیه ای در مواجهه با بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا را تدوین کردیم و در اختیار واحدهای مربوطه قرار دادیم تا ضمن بهره برداری از آن، اقدامات پیشگیرانه و آموزشی-ترویجی خویش را هم در سطح جامعه گسترش دهیم.


منبع:

1399/05/22
22:22:13
5.0 / 5
1939
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی