ساخت بیمارستان ­های ایمن در 5 نقطه شهر تهران

ساخت بیمارستان ­های ایمن در 5 نقطه شهر تهران روان ما: در جلسه مشترک سازمان اورژانس کشور با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، بر ساخت و تجهیز بیمارستان ایمن در پنج نقطه شهر تهران تاکید گردید.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، در این جلسه کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: ایمنی بیمارستان­ها، سامانه هشدار زلزله بیمارستان، ایجاد بیمارستان­های ایمن و اتصال متروی شهری به مراکز درمانی، عمده­ ترین مواردی است که باید برای ایمن ­سازی و پیش گیری از لطمه شهر تهران در حوادث و بلایا مورد توجه قرار گیرد.
دکتر کولیوند با اشاره بر تجهیز و بازسازی و ایمن­ سازی بیمارستان­ ها اضافه کرد: حالا سه چهارم بیمارستان­ های تهران بیش از بیست سال و یک چهارم آنها بیش از پنجاه سال قدمت دارند که ضروری ست بعد از بازسازی به پد بالگرد، گروه ­های واکنش سریع و ژنراتورهای قوی مجهز شوند.
وی اظهار داشت: استقرار اورژانس و پایگاه­ های آنها در پنج پهنه تهران در مدیریت بحران اهمیت زیادی دارد.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلان اینکه اگر از زمان وقوع زلزله پنج تا هفت ثانیه زودتر باخبر شویم خسارات و تلفات به شکل شایان توجهی کاهش خواهد یافت، اظهار داشت: هم اکنون سامانه هشدار سریع با بهره گیری از ارتباطات رادیویی و سیمکارت و امکانات اورژانس قابل اجرا می باشد.
دکتر کولیوند با تاکید بر اولویت اورژانس نسبت به سایر تیم­ های امدادی در زمان بحران اضافه کرد: ایجاد امکانات برای ارائه خدمات سریع اورژانس، ارزش و اعتبار فراوانی دارد و جایگاه پایگاه­ های اورژانس باید در مبلمان شهری لحاظ شود.
وی اشاره کرد: گروه­ های واکنش سریع سلامت و اورژانس با همکاری شورای شهر و شهرداری تهران موفق تر عمل خواهدنمود و اورژانس با موفقیت بیشتری پیش می­ رود.
رئیس سازمان اورژانس کشور بر ساخت بیمارستان­ های ایمن در پنج نقطه تهران با حداقل هزار تخت برای خدمت رسانی در بحران های آینده شهر تهران همچون زلزله اصرار کرد.

طبق گزارش مرکز اطلاع ­رسانی اورژانس کشور، رئیس سازمان پیگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این جلسه اظهار داشت: زلزله بعنوان پیش­روترین حادثه شهر تهران می­ تواند کل کشور را تحت تاثیر قرار دهد و ایمنی و تجهیز شهر برای مقابله با آن ضروری ست.
کرمی محمدی بر تامین اعتبار و بودجه­ برای ایجاد زیرساخت­های مقاوم و ایمن ­سازی بیمارستان ­ها و اتصال به سامانه هشدار سریع اصرار کرد.
منبع:

1400/02/15
22:43:07
5.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی