اقدام محققان انگلیسی؛

آزمایش داروی ضدانگل برای درمان احتمالی کووید ۱۹

آزمایش داروی ضدانگل برای درمان احتمالی کووید ۱۹ به گزارش روان ما محققان دانشگاه لیورپول انگلستان، فاز ۱ کارآزمایی بالینی استفاده از داروی ضدانگل نیتازوکسانید را برای درمان کووید ۱۹ شروع کرده اند.به گزارش روان ما به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، یکی از ابعاد مهم این مطالعه این است که اغلب بیماران شرکت یافته در این آزمایش، به نوع دلتا آلوده شدند ازاین رو نشان داده است که این دارو در مقابل انواع کروناویروس درحال ظهور پتانسیل درمانی دارد.
شواهد از آن حکایت می کند که به رغم کمپین های گسترده جهانی واکسیناسیون، نشانه ای از روند کاهشی ابتلاء به کووید ۱۹ وجود ندارد و در واقع، وقوع موج های فاجعه بارتر بیماری در هفته های آتی پیشبینی می شود.
تا به امروز، بررسی دوباره داروهای تأیید شده منجر به شناسایی درمان هایی برای نوع شدید کووید ۱۹ شده است.
نیتازوکسانید یک داروی ضد انگل تأیید شده از جانب سازمان غذا و دارو آمریکا است که در صورت مصرف بیشتر از دوز سفارش شده، غلظت های ضدویروسی را در طول فاصله زمانی مصرف بوجود می آورد.
شرکت کنندگان در این مطالعه ۷۰۰ میلی گرم نیتازوکسانید به صورت خوراکی دو بار در روز به مدت ۷ روز دریافت نمودند. نتایج اولیه، ایمنی و تحمل پذیری را نشان داد.
تصمیم به بررسی نیتازوکسانید بعنوان یک کاندیدای احتمالی برای درمان کووید ۱۹ بعد از چند مطالعه شروع شد که نشان داد این دارو دارای پتانسیل ممانعت از کرونا ویروس در مطالعات آزمایشگاهی است.
نتایج یک مطالعه مکزیکی با استفاده از داروی نیتازوکسانید در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی نشان داد که این دارو از پیشرفت بیماری کووید ۱۹ پیشگیری کرده و خطر مرگ و میر را می کاهد.
نتایج یک کارآزمایی بالینی در برزیل هم نشان داد که نیتازوکسانید دارای اثربخشی برای درمان کووید ۱۹، نه تنها به علت خواص ضدویروسی، بلکه به خاطر قابلیت های ضدالتهابی اش هم است.
مطالعات مختلف دیگری هم اثربخشی این دارو را بعنوان یکی از داروهای احتمالی کووید ۱۹ نشان داده اند.


منبع:

1400/06/28
20:25:50
5.0 / 5
365
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی