اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان شهر تهران

اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش آموزان شهر تهران به گزارش روان ما فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: طرح ضربتی واکسیناسیون دانش اموزان شهر تهران در گروههای سنی 12 تا 18 سال بصورت جهادی در ایام پنجشنبه و جمعه 15 و 16 مهرماه در مدارس شهر تهران اجرا می شود.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران بامداد امروز پنجشنبه ۱۵ مهرماه از روش اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش اموزان شهر تهران در نخستین روز اجرای آن بازدید کرد.
دکتر زالی در این دو روز ضمن بازدید از پایگاههای واکسیناسیون دانش آموزی از نزدیک به ارزیابی روش اجرای این طرح می پردازد.
وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان و والدینشان از این طرح اظهار داشت: در این بازدیدهای میدانی از ساعات آغازین بامداد امروز در پایگاهها شاهد استقبال خوب دانش آموزان و والدین آنها هستیم.
زالی اشاره کرد: سرعت و شتاب واکسیناسیون نوجوانان ۱۸-۱۲ سال در یک بازه زمانی کوتاه می تواند شرایط بسیار خوبی را از نظر طراحی ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون فراهم آورد.
وی با اشاره به مشارکت مجموعه آموزش و پرورش در اجرای این طرح اظهار داشت: در این طرح همکاران آموزش پرورش مشارکت دارند و قسمتی از کار نیز برعهده خود دانش آموزان گذاشته شده و در بعضی مدارس، شورای دانش آموزی مشارکت کرده اند. امروز شاهد کار تیمی بسیار خوبی در این پایگاهها بوده ایم که حاصل مشارکت و همگرایی تیم بهداشت و مجموعه آموزش و پرورش است.
دکتر زالی با اشاره به اینکه طرح دانش آموزی فردا جمعه نیز ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: فردا نیز در مدارس و پایگاههای دانش آموزی پذیرای نوجوانان و آینده سازان این مرز و بوم هستیم و امیدواریم حجم بالایی از واکسیناسیون و مصونیت سازی این عزیزان صورت گیرد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به اینکه استان تهران دارای یک میلیون و ۸۶ هزار دانش آموز است، از واکسیناسیون ۳۰ درصد نوجوانان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در مراکز واکسیناسیون تا روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰ آگاهی داد و هدف این طرح جهادی دو روزه را تسریع و تسهیل واکسیناسیون دانش آموزان تهرانی عنوان نمود.
دکتر زالی تفاوت این طرح جهادی را اجرای آن در مدارس دانش آموزان ذکر کرد و اضافه کرد: در این طرح جهادی دانش آموزان برای دریافت واکسن می توانند به مدارس خودشان مراجعه می کنند اما اگر دانش آموزی بهر دلیلی نتوانست ظرف امروز و فردا واکسینه شود می تواند در اسرع وقت با مراجعه به سایر مراکز واکسیناسیون مستقر در شهر تهران واکسن دریافت کند.
دکتر جانبازی سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه نیز در حاشیه این بازدیدها اظهار داشت: با هماهنگی و برنامه ریزی حوزه سلامت و آموزش و پرورش، حدود ۱۰۰ پایگاه دانش آموزی در مدارس استان تهران امروز و فردا به مدار واکسیناسیون گروه سنی ۱۸-۱۲ سال پیوسته است که این پایگاهها در کنار ۱۰۰۰ پایگاه واکسیناسیونی که در استان تهران مشغول واکسیناسیون هستند به مصون سازی دانش آموزان می پردازند.
وی اشاره کرد که این پویش با مشارکت وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، بسیج، هلال احمر، اورژانس تهران به راه افتاده است تا بستر و زمینه مناسبی برای بازگشایی مدارس در ماه آتی فراهم گردد.
بر طبق این گزارش، دکتر زالی به همراه دکتر شهریار جانبازی سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه و مژگان کریمی مدیر روابط عمومی دانشگاه از ساعات اولیه بامداد امروز ضمن حضور در پایگاههای دانش آموزی واکسیناسیون پایتخت از نزدیک به ارزیابی روند واکسیناسیون دانش آموزان پرداخت.
وی در بازدیدهای سرزده خود ضمن گفت و گو با مسئولان و مجریان این طرح نحوه اجرا، تعداد مراجعان، تعداد دوزهای تزریق شده، گروه های مشارکت کننده سوالاتی را جویا شد. همین طور با دانش آموزانی که در اجرای طرح مشارکت کردند از نزدیک گفت و گو کرد و تلاش آنان را در این راستا ستود.

مجریان طرح نیز از کوشش های شبانه روز دکتر زالی در امتداد مقابله با کرونا و اجرای طرح واکسیناسیون تقدیر کردند.

طبق گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بر طبق این گزارش زالی در این برنامه از تعداد خیلی از پایگاههای دانش آموزی همچون دبیرستان های دخترانه سمیه، دبیرستان پسرانه شهید مدنی، دبستان دختران نرگس، دبیرستان اکبر حق شناس، دبیرستان حضرت زینب در محله زرگنده، هنرستان پسرانه و دخترانه آزادی، هنرستان کاردانش شهید مطهری، دبیرستان هیئت امنایی پسرانه شهیدرجایی، پایگاه تجمیعی وکسیناسیون شهیده معصومه قزوینی، مرکز واکسیناسیون شهیدخلبان اصغری، پایگاه واکسیناسیون فاطمیون و... بازدید کرد.
ادامه دارد...منبع:

1400/07/15
20:33:06
5.0 / 5
358
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی