رئیس دانشگاه علوم پزشكی سمنان:

بستری ۱۰هزار بیمار کرونائی در سمنان

بستری ۱۰هزار بیمار کرونائی در سمنان رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار داشت: از شروع شیوع بیماری کرونا در شهرستان های تابعه دانشگاه 9 هزار و 874 بیمار کرونائی بستری و متاسفانه شاهد مرگ یک هزار و 38 نفر بوده ایم.به گزارش روان ما به نقل از مهر، نوید دانایی بامداد یکشنبه در نشست خبری با حضور رسانه ها و خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اعلان اینکه از شروع پاندمی کرونا تا به امروز ۹ هزار و ۸۷۴ بیمار کرونائی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه بستری شدند، ابراز کرد: متأسفانه از این تعداد یک هزار و ۳۸ نفر جان باختند.
وی با اعلان اینکه از اسفندماه سال ۹۸ تا حالا ۳۴ هزار و ۲۵۶ بیمار بصورت سرپایی با تست مثبت به بیمارستان های تابعه دانشگاه مراجعه داشتند، اضافه کرد: در مجموع ۴۴ هزار بیمار در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان خدمات درمانی را برای بیماری کرونا دریافت نمودند.
آخرین آمار کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اعلان اینکه اکنون ۱۲۰ بیمار کرونائی در بیمارستان های تابعه دانشگاه بستری هستند، اظهار داشت: ۲۵ نفر از این تعداد در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند همین طور باید گفت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰ بیمار سرپایی با تست مثبت شناسایی شدند.
دانایی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، درباره واکسیناسیون اظهار داشت: ۲۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان واکسینه نشده که اغلب در سنین کمتر از ۴۰ سال قرار دارند پس از همه مردم می خواهیم تا با مراجعه به مراکز واکسیناسیون حتما واکسن کرونای خودرا تزریق کنند.
وی در دیگر بخش سخنان خود با اعلان اینکه هیچ پایگاه های اورژانسی امروز در کانکس مستقر نیست و همه آنها در ساختمان های مناسب مستقر هستند، اشاره کرد: طی سه سال قبل ۱۲۰ میلیارد تومان برای خرید و توسعه و تجهیز بیمارستان های دامغان، سمنان، گرمسار اعتبار صرف شده و تکمیل مرکز جامع سلامت سمنان نیز در دستور کار قرار دارد و امیدواریم تا آخر سال از طرف پیمانکار تحویل دانشگاه شود.
افتتاح طرح های عمرانی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اعلان اینکه در سه سال قبل ۱۰۳ پروژه در سطح دانشگاه به بهره برداری رسیده است، ابراز کرد: از این تعداد ۴۶ مورد بهداشتی، ۴۰ طرح درمانی، پنج پروژه پژوهشی و سه مورد فرهنگی بوده است.
دانایی با اعلان اینکه اعتبارات استانی و ملی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در سال ۹۸، سه برابر شده است، ابراز کرد: در کنار پیگیری و جذب اعتبارات، جذب کمک های خیران نیز به مثابه یکی از اتفاقات خوب در زمینه دانشگاه صورت گرفته که بطوریکه امسال ۲۰۰ میلیاردریال بوسیله این افراد نیک اندیش برای طرح های درمانی و بهداشتی مردم هزینه می شود.
وی با اعلان اینکه در همه روستاهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان، مراکز خانه بهداشت نوسازی شده اند، ابراز کرد: تنها چهار پروژه باقی مانده که این طرح ها هم بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم به زودی به انتها برسند.
توسعه بخش سوختگی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان درباره توسعه تخت بیمارستانی نیز توضیح داد: توزیع در تمام مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان رخ داده تاجایی که امروز مشکل پذیرش بیمار وجود ندارد حتی در پیک پنجم کرونا هم نیاز به استفاده از زیرساخت های غیربیمارستانی ماند بیمارستان صحرایی ارتش و… نشد.
دانایی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار مهر، درباره بخش سوختگی، بیان کرد: این طرح به بهره براری رسیده و اکنون با ۵۲ تخت بیمارستانی به مراجعان خدمت رسانی می کند از طرف دیگر تعداد تخت های آی سی یو بیمارستانی در سمنان از ۳۶ تخت به ۵۰ تخت بالا رفته است همین طور شاهد می باشیم که امسال ۳۶ تخت دیالیز نیز به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزوده شده است.
به گزارش روان ما به نقل از مهر، استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است.

1400/07/20
10:38:50
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی