نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

تربیت نیروی انسانی کارآمد در زمینه بهداشت و درمان یک اولویت است

تربیت نیروی انسانی کارآمد در زمینه بهداشت و درمان یک اولویت است به گزارش روان ما نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: یکی از ضرورت های مهم امروز کشور توسعه و تربیت نیروی انسانی کارآمد در زمینه بهداشت و درمان است.به گزارش روان ما به نقل از مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ظهر شنبه در آئین تودیع و معارفه رییس بیمارستان آیت الله خوانساری اراک اظهار نمود: بیمارستان آیت الله خوانساری قلب درمان بیماری سرطان در منطقه است و به هیچ عنوان نباید وارد حاشیه شود و تنها اولویت این بیمارستان خدمت صادقانه به مردم باشد و همه باید در این راه بیمارستان را یاری دهند.
وی افزود: مقالات علمی پزشکان و متخصصین بیمارستان آیت الله خوانساری باید حرف اول را در عرصه های بین المللی بزند و امروز این بیمارستان با همت خیرین و مدیریت جهادی به یک الگو در زمینه بهداشت و درمان تبدیل گشته که بنده به سهم خود از زحمات مدیریت های قبلی بیمارستان تقدیر و تشکر لازم را دارم و برای مدیریت جدید آرزوی موفقیت بیش از پیش می کنم.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ضررهای جبران ناپذیر کرونا به کادر بهداشت و درمان کشور عنوان کرد: باوجود شرایط سخت کرونائی و نوسانات اقتصادی خوشبختانه در ضمن ۲ سال قبل عملکرد بهداشت و درمان در کشور قابل قبول و درخشان است که جای تقدیر از همه مدافعان سلامت، پزشکان و عوامل دارد.
بیمارستان آیت الله خوانساری در کاروان عظیم سلامت و درمان کشور جایگاه و رتبه قابل قبولی دارد
دری نجف آبادی اظهار داشت: بیمارستان آیت الله خوانساری در کاروان عظیم سلامت و درمان کشور جایگاه و رتبه قابل قبولی دارد که علاوه بر درخشش و عملکرد بسیار مؤثر در درمان بیماران سرطانی همین طور در زمینه درمان و مبارزه با بیماری کرونا خوش درخشید و کارنامه ماندگاری از خود برجای گذاشت.
وی افزود: با همت و مجاهدت هیئت امنا، مدیریت، مشارکت خیرین و پزشکان دستگاه شتاب دهنده خطی که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بود افتتاح شد و راه اندازی این دستگاه پیشرفته گام بلندی در زمینه بهداشت و درمان بیمارستان و خدمت بیشتر به مردم است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار نمود: انقلاب اسلامی تحول بزرگی در زمینه بهداشت و درمان داشته به شکلی که کشوری که پیش از انقلاب اسلامی در اوج وابستگی پزشکی و درمانی بود امروز در خیلی از عرصه ها استقلال دارد و این نتیجه اتکاء به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی است که باید با قوت ادامه دار باشد.
دری نجف آبادی اشاره کرد: یکی از ضرورت های مهم امروز کشور توسعه و تربیت نیروی انسانی کارآمد در زمینه بهداشت و درمان است و هر اندازه که بتوانیم در زمینه بهداشت و درمان استقلال داشته باشیم کارآمدی نظام اسلامی را بهتر نشان می دهیم و این یک ضرورت است.
بیمارستان آیت الله خوانساری باید به قطب بزرگ بهداشت و درمان منطقه غرب آسیا تبدیل شود
وی با تاکید بر این که مسیر تحول در زمینه بهداشت و درمان و همه بخش های کشور با اتکاء به توانمندی های داخلی باید با جدیت دنبال شود، اظهار داشت: بیمارستان آیت الله خوانساری باید در راه تحول قرار گیرد و به قطب بزرگ بهداشت و درمان منطقه غرب آسیا تبدیل گردد.
دری نجف آبادی اظهار داشت: مشکلات ارزی و تحریم های ظالمانه نباید مانع پیشرفت در زمینه بهداشت و درمان باشد و پس با رفع موانع باید بهداشت و درمان قله های بلند پیشرفت و تعالی را فتح کند و همچون نگینی در کشور بدرخشد.
وی افزود: کشور نیازمند فروش ۳۰۰ هزار میلیارد تومان نفت می باشد که تحریم های ظالمانه مانع بزرگی برای تحقق این مسئله است و البته شرایط بیماری کرونا و بدعهدی تعدادی از کشورها همچون کره جنوبی و چین برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران مشکلات را زیادتر کرده که امیدواریم با عزم جدی و اراده قوی دولت سیزدهم تصمیمات حکیمانه ای در این خصوص شاهد باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: یکی از اولویت های مهم بیمارستان خوانساری آموزش و تربیت پزشکان در تراز انقلاب اسلامی و متعهد به خدمت است چونکه پزشکانی با امکانات و ظرفیت های داخل کشور بمراتب بلند علمی دست پیدا می کنند باید فرصت خدمت به وطن اسلامی و مردم شریف ایران را اولویت خود قرار دهند.
دری نجف آبادی اظهار داشت: مدافعان سلامت در طول بیماری کرونا با غیرت ملی و عزمی راسخ گام بلندی در مبارزه با بیماری و کاهش لطمه های کرونا برداشته اند و با تاکید بر فرهنگ دینی و انقلابی حماسه های بزرگی خلق کردند که جای تقدیر دارد.


منبع:

1400/07/27
10:20:05
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی