WHO دو روش درمانی جدید بیماری کووید-۱۹ را تایید نمود

WHO دو روش درمانی جدید بیماری کووید-۱۹ را تایید نمود سازمان جهانی بهداشت (WHO) در بحبوحه افزایش پذیرش مبتلایان به کووید-19 در بیمارستان ها استفاده از دو روش درمانی جدید را سفارش کرد.به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، سازمان بهداشت جهانی دو روش درمانی جدید را برای بیماری ناشی از کروناویروس تایید نمود چونکه موارد مبتلاشدن به سویه اُمیکرون سیستم سلامت در سراسر جهان را تحت فشار قرار داده است. کارشناسان این سازمان داروی عارضه آرتریت موسوم به بارسیتینیب (baricitinib) و داروی آنتی بادی سوتروویماب (Sotrovimab) را برای جلوگیری از مبتلاشدن به نوع شدید بیماری و مرگ ناشی از کووید-۱۹ سفارش کرده اند.

کارشناسان اکیدا استفاده از داروی بارسیتینیب را بعنوان جایگزین مسدودکننده های اینترلوکین-۶ (IL-۶) در ترکیب با کورتیکواستروئیدها برای درمان بیماران بدحال کووید-۱۹ سفارش کردند. بگفته آنان استفاده از این دارو همراه با کورتیکواستروئیدها درمبتلایان به نوع شدید کووید-۱۹ منجر به افزایش احتمال طول عمر آنان و کاهش نیاز به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی می شود.

کارشناسان این سازمان همین طور پیشنهاد کردند که بارسیتینیب و مسدودکننده های گیرنده IL-۶ مانند توسیلیزوماب و ساریلوماب اثرات مشابهی دارند و تصمیم گیری در مورد تجویز آنان باید برمبنای مسائلی همچون هزینه و تجربه پزشک باشد.

به گزارش روان ما به نقل از هندوستان تایمز، آنان همین طور سوتروویماب را برای مبتلایان به کووید خفیف که بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان هستند مانند افراد مسن و مبتلایان به بیماریهای مزمن سفارش کردند. استفاده از این داروی آنتی بادی در مبتلایان به نوع خفیف بیماری، منجر به کاهش قابل توجه خطر بستری شدن در بیمارستان میشود. با این وجود، طبق دستورالعمل صادر شده این دارو احیانا تاثیر کمی بر مرگ و میر و استفاده از دستگاه تنفس دارد.
1400/10/24
12:10:32
5.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی