وزیر بهداشت به روان ما اعلام كرد

افزایش ۴برابری بیماران سرپایی کرونا در کشور

افزایش ۴برابری بیماران سرپایی کرونا در کشور به گزارش روان ما وزیر بهداشت با ابراز نگرانی از افزایش چهار برابری بیماران سرپایی کرونا در کشور طی چند روز اخیر، در عین حال درباره واکسیناسیون دز سوم و همینطور جزئیات واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال توضیح داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه مراسم بانوان طبیب، با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال ایسنا درباره تزریق واکسن کرونا به کودکان، اظهار داشت: روز گذشته در ستاد ملی کرونا با عنایت به سفارش های کمیته های علمی و تایید مراکز جهانی در زمینه واکسیناسیون کودکان و تحقیقاتی که دانشمندان ما انجام دادند، به این جمع بندی رسیدیم که واکسیناسیون برای کودکان زیر ۱۲ سال می تواند صورت گیرد، اما قرار شد این کار مرحله ای باشد.
آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال بعد از تایید نوع واکسنوی در اینباره اضافه کرد: ازاین رو در مرحله اول و پس از اینکه کمیته ی علمی نوع واکسن را به تایید رساند که چند روزی طول می کشد، پس از آن وزارت بهداشت اعلام می کند و در مرحله اول به صورت داوطلبانه و با رضایت والدین واکسیناسیون کودکان را آغاز می نماییم.
عین اللهی اضافه کرد: بعد برای مرحله بعدی بر مبنای تحقیقات بعدی کار را پیش می بریم. ازاین رو فکر می کنم تا چند روز آینده این مورد را به صورت رسمی اعلام نماییم که واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال (سنین ۵ تا ۱۱ سال) آغاز شود. نوع واکسن برای این گروه سنی هم به صورت رسمی تا چند روز دیگر اعلام می نماییم.
از تزریق دز سوم واکسن های کرونا استقبال نشدنگرانیمعین اللهی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، درباره استقبال مردم از تزریق دز سوم واکسن کرونا و همینطور وضعیت اُمیکرون در کشور، اظهار داشت: آنطور که ما فکر می کردیم، از تزریق دز سوم واکسن کرونا استقبال نشده و حدود ۲۱ تا ۲۲ درصد واکسیناسیون دز سوم انجام شده است. ما بسیار تاکید می نماییم که تزریق دز سوم واکسن به سرعت صورت گیرد. چونکه ما نگران اُمیکرون هستیم.
افزایش ۴برابری بیماران سرپایی کرونا در چند روز اخیروی به ایسنا اظهار داشت: در چند روز اخیر بیماران سرپایی کرونا در کشور افزایش پیدا کرده و به میزان ۴ برابر افزایش پیدا کرده که نگرانی زیادی برای ما بوجود آورده است. باتوجه به این که واکسن در مراکز واکسیناسیون وجود دارد، امیدواریم که مردم رجوع کنند و استقبال کنند و واکسیناسیون را انجام دهند تا بتوانیم این مرحله را پشت سر بگذاریم.
وضعیت بیماری در دنیا بد استبرای تزریق دز سوم اقدام کنیدوزیر بهداشت افزود: در کشورهای اطراف ما و در اروپا و آمریکا وضعیت بیماری بسیار در این کشورها بد است. رئیس جمهور که به روسیه سفر کردند در ستاد ملی کرونا اعلام نمودند که اوضاع بیماری در روسیه هم بسیار بد است و میزان گرفتاری مردم و مرگ و میر بالاست. در کشور ما فعلاً وضعیت مان خوب است، اما باید وضعیت خوب را حفظ نموده و همین وضعیت ادامه یابد. لازمه حفظ شرایط فعلی هم این است که مردم به سرعت واکسیناسیون شان را تکمیل کرده و دز سوم را هم تزریق کنند.
فعلا بازگشایی ها به شرط رعایت پروتکل ها درحال انجام استعین اللهی درباره وضعیت بازگشایی ها هم اظهار داشت: درباره بازگشایی ها اعلام شده که با رعایت تهویه مناسب و حفظ فاصله می تواند صورت گیرد. با این وجود اگر احتمال بروز مشکل وجود داشته باشد، امکان دارد ستاد ملی کرونا تصمیم دیگری اتخاذ کند. فعلاً بازگشایی با شرایط رعایت پروتکل ها در حال انجام می باشد.
در زمینه مناطق محروم، مسوولیموی درباره تعویق شش ماهه اعزام پزشکان زن طرحی به مناطق محروم و دورافتاده، اظهار داشت: وزارت بهداشت مسئول سلامت همه مردم کشور شامل تهران، ایلام، اصفهان، سیستان و بلوچستان، بندرعباس و... و. است. ما باید همه مناطق را از نظر سلامت تأمین نماییم. افرادی که درس خوانده و متخصص شدند، فقط در ارتباط با تهران و شهرهای بزرگ نیستند و باید به مردم محروم هم خدمت کنند. بعضی از آنها متعهد خدمت هستند. یعنی در زمان امتحان بعنوان افراد متعهد مناطق محروم تعهد دادند و حتی با نمرات کمتر قبول شدند. سال جاری هم شورایعالی انقلاب فرهنگی ۲۰ درصد ظرفیت پزشک عمومی را به مناطق محروم و به صورت بومی گزینی مختص کرده است. ازاین رو همه ما در زمینه مناطق محروم مسوولیم. بخصوص در شرایط فعلی که باید مراکز درمانی مان برای درمان کرونا آماده باشند. به هر حال برای ما قابل پیشبینی نیست و امکان دارد خدایی نکرده باردیگر بیمارانی را در مراکز درمانی داشته باشیم. ازاین رو آمادگی باید در تمام کشور ایجاد شود. خدمت متخصصان شامل زنان و مردان، در کل کشور و در مناطق محروم باید صورت گیرد.
وزیر بهداشت درباره مادران طبیب هم اظهار داشت: خوشبختانه پس از انقلاب زنان کشور در همه عرصه ها شکوفا شدند. بخصوص حدودا حدود ۶۰ درصد از پرسنل وزارت بهداشت شامل پزشک و پرستار و... از خانم ها هستند. جامعه ما شامل زنان و مردان است و باید به اندازه زنان کشور متخصص زن، پرستار و... داشته باشیم. این جلسه هم در جهت قدردانی از زنان متخصص بود که هم در حوزه سلامت کار می کنند و هم در خانه زحمت فرزندداری را هم می کشند و خدمات شان دو برابر است.
منبع:

1400/11/03
14:05:32
5.0 / 5
337
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی