پیوند کلیه از اهداکننده مبتلا به کووید بی خطر است

پیوند کلیه از اهداکننده مبتلا به کووید بی خطر است به گزارش روان ما نتایج یک پژوهش نشان می دهد: پیوند کلیه از اهداکننده مبتلا به کووید-19 ایمن است.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، قبل از شروع همه گیری کووید-۱۹ نیز تقاضا برای پیوند کلیه بسیار بالاتر از عرضه بود. این کمبود زمانی تشدید شد که بیمارستان ها از پیوند کلیه های اهداکنندگان با تست مثبت کووید خودداری کردند.
با این حال، حالا نتایج بررسیهای جدید نشان میدهد که کلیه های بیماران مبتلا به کووید-۱۹ فوت شده حدودا با خطر انتقال ویروس به گیرنده پیوند، همراه نیست.
در مطالعه جدید مشخص شد از بین ۵۵ بیمار که چنین کلیه ای دریافت کرده بودند، هیچ یک بعد از پیوند به بیماری کووید-۱۹ مبتلا نشدند.
متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: نیاز به اندام پیوند بسیار شدید می باشد. حتی با وجود رکورد تعداد پیوند در ایالات متحده برای سال ۲۰۲۱، هنوز تعداد قابل توجهی از افراد وجود دارند که به پیوند اندام های حیاتی نیاز دارند. اما خبر خوب این است که بررسیها نشان میدهد که پیوند کلیه اهداکنندگان کووید مثبت بی خطر است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، بگفته متخصصان، قبل از انجام این مطالعه، این نگرانی وجود داشت که اهدای کلیه از یک منبع کووید مثبت می تواند خطر انتقال ویروس را بوجود آورد. این درحالیست که هیچ مدرکی وجود نداشت که نشان دهد ویروس می تواند بوسیله ادرار یا خون منتشر شود.
منبع:

1401/02/24
13:40:39
5.0 / 5
176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی