عین اللهی در دیدار با دبیركل سازمان جهانی بهداشت؛

کرونا در ایران مهار گشت

کرونا در ایران مهار گشت به گزارش روان ما دبیر کل سازمان جهانی بهداشت از عملکرد ایران در مقابله با کرونا بخصوص تک رقمی شدن موارد مرگ و میر روزانه بیماری تجلیل نمود و اظهار داشت: پوشش واکسیناسیون کرونا ایران در سطح ایده آل قرار دارد.


به گزارش روان ما به نقل از مهر، بهرام عین اللهی، در دیدار "تدروس آدهانوم" که در حاشیه هفتاد و پنجمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو صورت گرفت، انتخاب باردیگر وی بعنوان دبیرکل سازمان جهانی بهداشت را تبریک گفت و دستاوردهای ایران در مقابله با کرونا و پوشش واکسیناسیون در کشورمان را شرح داد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: با حمایت های مردم و تلاشهای شبانه روزی نیروهای بهداشتی و درمانی، بیماری کرونا در ایران کنترل و مهار شده و بیشتر از دو هفته است که آمار مرگ و میر روزانه بیماران کرونایی در کشور ما، تک رقمی است.
عین اللهی ضمن اشاره به تأمین گسترده واکسن کرونا در ایران اظهار داشت: به لطف خدا و با کمک مردم، تا کنون حدود ۱۵۰ میلیون دُز واکسن در ایران تزریق شده و پوشش واکسیناسیون در کل جمعیت ایران، حدود ۷۵ درصد است.
وی تصریح کرد: تحریم های ناجوانمردانه آمریکا و استکبار جهانی ضد ایران، مانع موفقیت های کشورمان در کنترل کرونا نشد؛ چونکه در ایران، مردم به یاری نظام سلامت شتافتند.
وزیر بهداشت با انتقاد از کوتاهی و عدم انجام وظایف برخی سازمان های بین المللی در مورد وضعیت سلامت در بعضی مناطق جهان، اظهار داشت: برخی مناطق جنگ زده سالهاست که از نظر خدمات بهداشتی و درمانی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند و همه سازمان های بین المللی مسئول، باید در این حوزه اقدامات لازم را انجام دهند.


منبع:

1401/03/05
16:20:07
5.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی