مدیركل سلامت شهرداری تهران خبر داد

کلنگ زنی ساخت مرکز جامع خدمات اوتیسم در منطقه ۲۲

کلنگ زنی ساخت مرکز جامع خدمات اوتیسم در منطقه ۲۲ به گزارش روان ما، مدیرکل سلامت شهرداری تهران از کلنگ زنی ساخت مرکز جامع خدمات اوتیسم در منطقه ۲۲ اطلاع داد.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، حمید صاحب در همایش ۳+۲۰ انجمن اوتیسم ایران که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار داشت: سلامتی یک هدف است که به دنبال آن همه نهادها و سازمان ها باید در خدمت این هدف باشند. سلامتی یعنی حال خوب و باید حال خوب زندگی را ایجاد کرد.
وی ادامه داد: شهرداری در مدیریت جدید خود تمرکز را از مسائل کالبدی به روح شهر اولویت داده است. از منظر دکتر زاکانی سلامت مهم تر از شهر است. شهر باید از دو طریق اداره شود اول زیرساخت های شهری مانند مراکز توانمندسازی کودکان طیف اوتیسم که تاسیس کرده ایم و فعال است، می باشد و امروز هم شاهد کلنگ زنی مرکز جامع توانبخشی افراد طیف اوتیسم در منطقه ۲۲ بودیم. البته ما در پهنه های جنوبی و شرقی هم قول می دهیم که مراکزی داشته باشیم.
او تصریح کرد: از آن مهم تر اما باید شهر مناسب سازی شود تا از منظر فرهنگی و اجتماعی هم متعالی شود و فضای دورهمی برای خانواده هایی که با معلولیت زندگی می کنند ایجاد نماییم تا خانواده ها بتوانند تجارب و مشکلات را با یکدیگر در بین بگذارند.
صاحب افزود: سال قبل ما چهارشنبه های معلولین در سطح مناطق شهر تهران را برگزار می کردیم، ان شاءالله این برنامه را سال جاری در سطح نواحی برگزار خواهیم کرد یعنی حداقل در ۱۲۳ مرکز در شهر تهران فضایی فراهم خواهیم کرد که این خانواده ها، کودکان خویش را به آنجا ببرند. بازی و نشاط را برای کودکان طیف اوتیسم یک امر فانتزی نمی دانیم بنابراین باید فضای شهری را از این منظر مناسب سازی نماییم.1402/02/17
10:47:28
5.0 / 5
202
تگهای خبر: خدمات , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی