یك مخترع:

هیچکدام از سه اختراع ام به محصول نینجامید

هیچکدام از سه اختراع ام به محصول نینجامید به گزارش روان ما، سمنان دارنده مدال نقره مسابقات اختراعات جهانی ۲۰۲۳ ژنو سوییس اظهار داشت: به علت نبود سرمایه گذار و حمایت مالی نتوانسته زمینه تولید انبوه و حتی نمونه آزمایشگاهی هیچکدام از سه اختراع خویش را فراهم آورد.


رامتین نادریان ۸ شهریورماه که به دعوت دانشگاه علوم پزشکی در سومین نشست تخصصی معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشکی سمنان حضور یافته بود، اظهار نمود: برای ساخت نمونه های اولیه این اختراعات به حمایت مالی نیاز دارد.
وی ضمن اشاره به مشکلات این حوزه خاطرنشان کرد: علم در مراکز علمی و دانشگاهی تولید می شود اما به علت عدم سرمایه گذاری ها جامعه نمی تواند از مزایای آن بهره مند شود.
این کارشناس ارشد سیاستگذاری سلامت با اشاره به اینکه اختراع نتیجه برخورد با یک مشکل رایج و پیدا کردن چاره ای برای این مشکل بود، اضافه کرد: این اختراع نوعی دستگاه فشار خون با عنوان دستگاه هوشمند اندازه گیری فشار خون از کاف هوشمند و اندازه گیری محیط بازو با نویسه خوان نوری (OCR) است که قابلیت تغییر طول و عرض کاف اندازه گیری فشار خون را دارد.
وی با یادآوری این که کاف بخشی از دستگاه فشار خون است که به دور بازو بسته و باد می شود تا فشار اندازه گیری شود، اضافه کرد: این دستگاه می تواند بر مبنای دور بازو، سن و جنس به صورت اتوماتیک ابعاد کاف رو متناسب با این سه معیار تغییر بدهد تا دقت بالای اندازه گیری فشار در کنار استفاده اسان رو فراهم گردد.
وی افزود: بر مبنای نتایج اعلام شده توسط انجمن قلب امریکا دستگاههای فشار خون برای اندازه گیری با دقت مناسب باید دارای ۷ رنج متفاوت با طول و عرض متفاوت باشد. مثلاً ابعاد کاف استفاده شده برای یک کودک خردسال با یک خانم میانسال یا یک مرد جوان نباید یکسان باشد.
این مخترع جوان اظهار نمود: این دستگاه علاوه بر دقت بالا قابل استفاده برای تمامی سنین حتی در نوزادی است. روش کار دستگاه به این صورت است که یک حسگر نوری ابتدا دور بازو را اندازه گیری کرده و به کمک رنجی که از پیش برای دستگاه به کمک برنامه نویسی مشخش شده اندازه بازو را در یکی از ۷ رنج اندازه زیر در نظر می گیرد و به کمک پمپ های هوا طول و عرض مناسب برای این اندازه، جنسیت و سن را در نظر گرفته و کاف باد می شود.
وی یادآوری کرد: این دستگاه به صورت دیجیتال و با کارکرد بسیار آسان اما با دقت بسیار بالا تر از دستگاههای فشار خون جیوه­ای است.1402/06/09
13:17:04
5.0 / 5
266
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی