جدیدترین جدول جهانی كرونا؛

ثبت بیش از ۸۱ میلیون بیمار کووید در آسیا

ثبت بیش از ۸۱ میلیون بیمار کووید در آسیا شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تا حالا به ۲۶۱ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۶۸۳ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۲۱۲ هزار و ۹۶۱ نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است همین طور ۲۳۶ میلیون و ۷۵ هزار و ۶۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، بنابر اعلام "ورلداُمتر" تابحال ۸۱ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۷۴ مورد از مجموع مبتلایان این بیماری به قاره آسیا و همینطور ۷۲ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۹۶۴ مورد مبتلا شدن هم به قاره اروپا اختصاص یافته است.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا همینطور با بیشتر از ۴۹ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۱۴ هزار و هند با بیشتر از ۴۶۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۹، ۰۷۷، ۶۹۵ ۷۹۹، ۳۱۲ ۲ هند ۳۴، ۵۷۲، ۵۲۳ ۴۶۸، ۵۵۴ ۳ برزیل ۲۲، ۰۷۶، ۸۶۳ ۶۱۴، ۲۳۶ ۴ انگلیس ۱۰، ۱۱۰، ۴۰۸ ۱۴۴، ۷۲۴ ۵ روسیه ۹، ۵۳۶، ۸۲۵ ۲۷۱، ۵۳۱ ۶ ترکیه ۸، ۷۲۴، ۴۰۰ ۷۶، ۲۳۳ ۷ فرانسه ۷، ۵۸۸، ۴۰۰ ۱۱۸، ۸۷۱ ۸ ایران ۶، ۱۰۵، ۱۰۱ ۱۲۹، ۵۴۹ ۹ آلمان ۵، ۷۴۴، ۵۱۷ ۱۰۱، ۳۴۰ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۲۵، ۵۶۰ ۱۱۶، ۵۱۷ بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۷۱ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۴۰۸ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همینطور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۰۵ هزار و ۱۰۱ مبتلا شدن و ۱۲۹ هزار و ۵۴۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.1400/09/07
13:38:43
5.0 / 5
360
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی