در این ساعات غذا بخورید تا لاغر شوید

در این ساعات غذا بخورید تا لاغر شوید به گزارش روان ما متخصصان در ایالات متحده مدعی شدند که محدود کردن غذا خوردن بین ساعتهای ۷ بامداد تا ۳ بعدازظهر می تواند به کاهش وزن و همینطور کاهش فشار خون کمک نماید.


به گزارش روان ما به نقل از ایسنا، آزمایش روی ۹۰ فرد بزرگسال و دارای اضافه وزن در ایالات متحده آمریکا نشان داد افرادی که بازه زمانی غذا خوردنشان را به اوایل روز محدود کردند در مقایسه با سایر افرادی که در دیگر ساعتهای روز محدودیت غذا خوردن داشتند، حدود ۲.۵ کیلوگرم بیشتر کاهش وزن را تجربه کردند. این افراد همینطور موفق شدند فشار خونشان را در یک دوره ۱۴ هفته ای کاهش دهند.
متخصصان در این مطالعه می گویند که بر مبنای نتایج به دست آمده از آزمایش روی این افراد، احیانا میتوان نتیجه گرفت که تغذیه با محدودیت زمانی در ساعتهای اولیه روز امکان دارد درمانی موثر برای چاقی و فشار خون بالا باشد.
آنها همینطور ادعا کردند که این زمان بندی برای تغذیه می تواند با کاهش خستگی و کاهش احساس افسردگی ارتباط داشته باشد. به قول این متخصصان، افرادی که به برنامه تغذیه در ساعتهای اولیه روز پایبند باشند ضمن اینکه چربی بیشتری از دست می دهند، قدرت بدنی و نشاط بیشتری هم دارند.
این کارآزمایی بالینی در فاصله اوت ۲۰۱۸ تا آوریل ۲۰۲۰ انجام شد. شرکت کنندگان، بزرگسالان ۲۵ تا ۷۵ ساله مبتلا به چاقی بودند که راهکار کاهش وزن را از راه کلینیک پزشکی دانشگاه آلاباما در بیمارستان برمینگام دریافت نمودند.
نویسندگان این مقاله خاطر نشان کردند: شرکت کنندگان به صورت میانگین شش روز در هفته این زمان بندی تغذیه ای را رعایت کردند و اغلب آنها دست کم پنج روز در هفته از این راهکار استفاده کردند. آنها تلاش کردند با وجود چالش هایی مانند فعالیتهای اجتماعی عصرگاهی و برنامه های شغلی، پایبندی به این زمان بندی را رعایت نمایند و میزان رضایت، بین گروههای شغلی مختلف یکسان بود.
به قول آنها، حدود ۴۱ درصد از شرکت کنندگان بعد از آخر این تحقیق اعلام نمودند که همچنان تمایل دارند به زمان بندی تغذیه شان ادامه دهند.
به گزارش هلث لاین، به قول این متخصصان، این زمان بندی تغذیه ای لازم است بعنوان نگاهی کم هزینه و آسان برای بهبود سلامت و درمان بیماری ها بررسی و آزمایش شود. با این وجود، برای تایید اینکه آیا این شیوه از دست دادن چربی برای همه افراد مناسب می باشد یا خیر، انجام مطالعات و آزمایشات بیشتری مورد نیاز است.
منبع:

1401/05/19
22:41:15
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
روان ما Ravanema
ravanema.ir - حقوق مادی و معنوی سایت روان ما محفوظ است

روان ما

روانشناسی و روانپزشکی